Lista ocen Peugeot 206 Kombi (36) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kumo@wp.pl
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Wedlug mnie 206 SW, ze swoim wzmocnionym tylnym zawieszeniem jest bardzo dobrym autem na Polskie drogi. Jedyny problem jaki mozna tu spotkac, to skakanie auta przy czestych nierownosciach poprzecznych. Na tzw. maglu auto zaczyna podskakiwac co slabszych moze doprowadzic do choroby morskiej. Dla niektorych takie zachowanie moze nie byc przyjemne, ja sie przyzwyczailem, ponadto jezdze po nienajgorszych drogach, wiec nie doswiadczam czesto tego...
~borgolot
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Trochę mało francuskie (to mój trzeci francuz) Tzn: nie jest miękiie i komfortowe, nie buja, ale ma tendencje do nurkowania, Nerwowo na nierównościach i czuć każdą dziurę, czy wybój. Tylna belka ma ograniczoną trwałość i wymienią się ją w całości (700-1000zł), do tego hałasuje, Przednie wahacze mają raczej kiepską trwałość, ale łączniki stabilizatora to już legenda, jak coś się tłucze to na 90% one, choćbyś wymienił je miesięc wcześniej. I...
~Grzesiek
Kombi 1.4 i 16V 88KM 65kW
Nie ma źle. Mamy co prawda skrętna belkę z tyłu na którą trzeba zwracać co chwilę uwagę, jednak dbając o nią nic złego się nie dzieje. Z przodu zawieszenie mogło być gorsze, dzięki Bogu jest przeciętne. Czuć każda nierówność i dziurę, ale bez większych stuków zgrzytów itd. Co do kół, peugeot nie powala z 14 calowymi kołami. Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem są 15 calowe koła.
~jankes_10
Kombi 1.6 16V HDi 109KM 80kW
Autko dobrze trzyma się drogi, jest stabilne i przewidywalne, natomiast powyżej prędkości 140 km/h staje się trochę mniej przewidywalne, co nie znaczy, że prowadzi się źle. W momencie gdy zregenerowałem tylną belkę nic w nim nie puka. Jeśli chodzi o przednie zawieszenie to dosyć często wybiciu ulegają sworznie na wahaczu i niestety wtedy trzeba wymienić cały wahacz
~Michał
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Jest dobrze, choć trochę twardo. Właśnie w prowadzeniu auta szczególnie w zakrętach czuć różnicę pomiędzy SW a wersją 3 i 5 drzwiową. Przedni zawias nie zużywa się szczególnie szybko, gorzej z tylną belką której już zastosowanie nie było najlepszym pomysłem, raz regenerowana przy 120k/km, obecnie ponownie kwalifikuje się do tego zabiegu
~Jerzy
Kombi 1.1 i 60KM 44kW
Żeby nie felerne tylne zawieszenie było by lepiej, ale ponieważ odznacza się ono ponadprzeciętną nietrwałością to tylko 2 oczka. Kiedy jest sprawne to auto trzyma się poprawnie drogi. Niestety różne dziwne dźwięki wydobywające się po kilku latach są po prostu nie do zaakceptowania.Konieczność kosztownej regeneracji też nie przemawia na korzyść.
~Balticmaster
Kombi 1.4 HDi 70KM 51kW
Bardzo sobie chwale zestrojenie zawieszenia tego auta. Swietnie trzyma sie drogi, pokonywanie zakretow tym autem jest dla mnie przyjemnoscia. Mankamentem duzej sztywnosci zawieszenia sa wstrzasy w kabinie przy 'wybieraniu' nierownosci poprzecznych.
~pawel.d86@gmail.com
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Auto świetnie się prowadzi, zawieszenie w wersji XS jest dość sztywne, ale daje dużą pewność w prowadzeniu. W zawieszeniu nic nie puka, jest bardzo dobrze jak dotąd.
~Krzysiek
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Przejechałem tym samochodem 13 tys. i DWA razy musiałem wymieniać wahacze przód, poza tym wszytko stuka, samochód buja się brak komfortu!!!

Usterki Peugeot 206

Peugeot 206 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~jojo879@wp.pl
Kombi 1.4 HDi 70KM 51kW
Musiałem wyprowadzić auto z mocnego awaryjnego hamowania żeby nie rozwalić kilku przede mna - nikogo nie drasnąłem. Fakt że doświadczenie też swoje mam
Peugeot 206 Kombi