Lista ocen Peugeot 307 II Hatchback (79) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 51 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ToMeK
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
niesamowicie oszczędny samochód... Fakt trzeba o niego dbać, nie lac byle czego do baku ani do silnika... OLEJ 5w30 Shell ropa... jest bardzo wdzięczny za ultimate... nieopisany wzrost mocy... aż ciężko opisać nigdy w to nie wierzyłem ale w tym przypadku...autko ma 90ps wiec nie poraża ...czuc wyraźny wzrost mocy.. nie jest oszczędniej ale jesz....rzwawiej. trasa KRK Tarnowskie Góry - KRK... przy spokojnej jeździe DK 94 spalił 3.4 ( max 100...
~mokitoki@wp.pl
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Przy bardzo dynamicznej jeździe (autostrada: 150-190, duże miasto:dynamicznie, trasa: 110-140 dużo wyprzedzań) 6.47l/100km (średnia liczona z pełnego baku bez wliczania rezerwy - 850km na 55 litrach ON). Jeszcze wiele nie przejechałem, ale wydaje mi się, że na trasie przy "emeryckiej" jeździe można spokojnie zejść poniżej 5 l/100km. Obecnie (po drugim tankowaniu) przejechałem ok. 200km (duże miasto+trasa 110-140) i komputer pokazuje 5.7l/100km.
~wojwoj@ce.com.pl
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Miasto regularnie 50% ponad to co Peugeot obiecuje (9,0-1,5 ltr), niezależnie lato czy zima. Wcześniej te same odcinki pokonywałem Mazdą 323, która obiecywała 8,9 ltr po mieście. NIGDY NIE UDAŁO MI SIĘ TEJ LICZBY PRZEKROCZYĆ !!! To samo dotyczyło Seata leona, którego miałem później. To jest po prostu paliwożerny smok. Trasa kiedy jadę normalnie to 6-6,5 litra, 4,1 o którym Peugeot pisze to bajki dla dzieci!
~wojwoj@hot.pl
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Wpisy w książce mówiące o spalaniu, to raczej fikcja. 4,2 na trasie osiągnąłem co prawda, ale w nierealnych (porównywalnych do idealnych) warunkach. Normalnie-około 6 (czyli tylr ile w mieście powinien spalać). Miasto-niemożliwe spalanie poniżej 8 ltr.(Co prawda w Warszawie gdzie mieszkam spala mi 7,5, ale rano jadę w jedną stronę bez przerwy 9,5 km, czyli jak w trasie)
~Krzysztof
Hatchback 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
Niskie i to jest ogromny plus. Części i naprawy Peugeotów są tańsze niż niemieckich aut, a wcale nie psuje się częściej. Spalanie w granicach 5-8 litrów. Przy jeździe 90 mamy 5 lub mniej, przy 140 koło 6,5, natomiast przy 170 koło 8. W mieście 6 bez korków, 8 przy dużych korkach. Nie ma na co narzekać zdecydowanie
~Janusz
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Dość spore spalanie jak na gabaryty i wielkość silnika, do 90km/h jest niskie, a powyżej 110 rośnie astronomicznie. Dużo drobnych usterek, zamienniki kiepskiej jakości, a oryginały z ASO drogie, są też nietypowe rozwiązania, np. zintegrowane tylne tarcze i łożyska, co podnosi cenę takiego elementu.
~Kubeusz
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Bardzo przyzwoite spalanie autka przy poruszaniu się do 110 km/h. Średnio spalanie z udziałem miasto/trasa - 30%/70% odnotowuję 5,3 l/100km. Wartości liczone z tankowań, bo komputer od dłuższego czasu przekłamuje. Ceny części zawieszenia, które na naszych drogach dość szybko padają, są do przełknięcia.
~Kordian
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Żadnych poważanych napraw. Tylko rzeczy eksploatacyjne. Spalanie na bardzo dobrym poziomie. średnie z ostatnich 5000km to 5,6 litra. O dziwo spalanie z komputera pokrywa się z tym z dystrybutora. Najmniejsze spalanie 4 litry przy trasie i 80km na h na 5 biegu.
~grzdyl
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Raz na trasie w warunkach \"ekstremalnych inaczej\" (Pusto, jechałem 200 km praktycznie sam, bez wyprzedzania utrzymując prędkość ok. 90 km/h) spalił 3,9 lt/100km. Po mieście (Warszawa) spalanie to ca 9,0 ltr, co jest 50% przekroczeniem tego co obiecuje Peugeot.
~marcin
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Zuzycie paliwa w moim przypadku jest bardzo dobre. W trasie podczas w miare spokojnej jazdy jest to 4,5 l. w mieście przy energicznej jezdzie napewno nie przekroczy srednio 7 l. Ceny napraw oraz przegladow sa mysle porownywalne jak u innych marek klasy sredniej.
Peugeot 307 II Hatchback