Lista ocen Peugeot 307 II Hatchback (52) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~koziorozec1977
Hatchback 1.4 16V 88KM 65kW
coż - zaliczone trzy kampanie (tak ASO nazywa konieczność dokonania poważnych napraw na własny koszt) bo samochód mógł sie spalić, wspomaganie dostać wody i jeszcze coś czego nie pamiętam. Poza kampaniami wymiana tarcz hamulcowych pokrzywionych bo cytuję: "musiał Pan wjechac w wode"???? Przejrzałem instrukcję, nic nie piszą, że w czasie deszczu jeździć nie można :-)
~nosek
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Do tej pory wymieniono w serwisie; - poduszkę mocowania silnika - Osłonę aluminiową silnika. - KOłO ZAMACHOWE. !!!!!!! A jednostka napędowa w trakcie gaszenia wpada w taki rezonans ( drgania ), że przenosi się to na nadwozie i mam wrażenie, że zaraz się coś urwie. A w serwisie zjednoczone siły 3 (trzech)doradców twierdzą iż wszystko jest w normie. Dla mnie to paranoja.!!!!
~Sebastian Basior
Hatchback 1.4 16V 88KM 65kW
Gdyby nie ten fakt, byloby ok. Wyjechalem nowym z salonu. Szczesliwy po 17 jak zamykali salon w piatek. Pytam sie ile jest paliwa. Odpowiedz "Jest fabrycznie 5L" Wiec szczesliwy jade na stacje, po 1,2km jazdy auto stanelo na skrzyzowaniu. BRAK PALIWA!!!! Paranoja, gdzie nigdy sie z czyms takim nie spotkalo szerokie grono znajomych. Samo podejscie
~Jędrzej
Hatchback 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
JEŻELI MOŻNA UZNAĆ TO ZA POWAŻNE USTERKI TO WYMIANA TARCZ HAMULCOWYCH ,PRZEDNICH (trochę trzęsło przy hamowaniu) PO PRZEJECHANIU 50 TYŚ KM.I NAPRAWA CZUJNIKA COFANIA , BŁĘDNY ODCZYT? ( KOSZT 80 ZŁ W SERWISIE)POZATYM WZSYSTKO W KLASIE. POLECAM TO AUTO ALE PO LIFTINGU PO 2005 r.MIAŁEM JUŻ 307 Z 2002 r.NOWĄ ALE TA JEST O NIEBO LEPSZA.
~Kubeusz
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
O ile silnikiem przy normalnej eksploatacji nie trzeba się martwić, to wytrzymałość zawieszenia jest słabym punktem. Padają stabilizatory, sworznie, amortyzatory. Przy nieumiejętnej jeździe można szybko zajechać sprzęgło. Padła również chłodnica klimy, którą wyżarła z czasem sól z dróg.
~Janusz
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Przy instalacji LPG okazało się, że wtyczka węża z paliwem jest jednorazowa, odkryłem to w trasie, gdy za autem ciągnęła się smuga wylanej benzyny. I drugi raz w ciągu 3 lat muszę wymieniać chłodnicę klimy za jedyne 400-500 zł
~Tomek
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
BRAK AWARJII przez 4 lata.... niesamowite auto pali prawie nic i nic się nie psuje... ideał na te czasy... ale trzeba bardzo dbac... najlepszy olej 5w30 i dobra ropka...gwarantują bezawaryjną i oszczędną jazde aż zal się rozstawać
~PIOTR z Konina
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
jedna usterka: w silniku "wyślizgnął" się przewód odprowadzający zbędne paliwo z powrotem do zbiornika, smród w kabinie, dużo ON się wylało !!! miałem troszkę zmartwień, ale sam to naprawiłem ... od tej pory wszystko ok !!!
~Mazi
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Sprzęgło z dwumasą! Do wymiany było przy 160 tys km, więc książkowo, ale swoje zrobiła niestety jazda po mieście (ok 70%), więc zalecam ten silnik głównie na trasy. Reszta osprzętu na szczęście ok.
~norbert.g
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Wymiana tarcz hamulcowych z przodu przy 8 tys. km. Teraz przy 34 tys. znowu kwalifikują się do wymiany, ale Peugeot Polska odmawia powtórnej wymiany, twierdząc że tarcze nie są objęte gwarancją - żenada.
Peugeot 307 II Hatchback