Lista ocen Peugeot 307 II Hatchback (60) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojwoj@ce.com.pl
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Jazda na trasie w deszczu, wymuszała co chwilę włączanie osuszacza, gdyż szyba przednia stawała się delikatnie mówiąc mało przeźroczysta. Zaczynało się to w momencie zmniejszania prędkości jazdy. Świadczy to o fatalnej wydajności wentylacji, albo złym sterowaniem intensywnością nawiewu. Z ogrewania jeszcze nie korzystałem. Klimatyzacja dwustrefowa wydaje sie być OK, ale ocenię to po jakimś czasie (samochód mam dopiero dwa tygodnie)
~grzdyl
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
2 osoby OK! Więcej to już bez klimatyzacji, albo osuszacza trudno sobie poradzić. Dotyczy to zarówno tyłu jak też przodu. Fikcją są tzw. nawiewy na tylną część kabiny. Tam też para bucha i osiada na szybach bardzo skutecznie.
~koziorozec1977
Hatchback 1.4 16V 88KM 65kW
tu duży plus. Automatyczna klima świetna i w lato i zimie, odmrażanie szyb bardzo dobre. Ja najczęściej jeżdze na automacie i rzeczywiście nic nie musze robić wszystko samo się steruje dla mnie w doskonały sposób.
~maestrus
Hatchback 2.0 16V 177KM 130kW
tutaj tylko dobrze, o ile do wentylacji nie mam zastrzeżeń o tyle dmuchawy/wentylator wewnętrznej dmuchawy raz na 3-5 lat ulega zużyciu i hałasuje. Trzeba go wymienić - 300zł. dość drogo.
~siwekq
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Bardzo często zaparowywują szyby, nie wiem co jest tego przyczyną, nie mam pojęcia co będzie zimą. Na szczęście bardzo dobry podwójny nawiew na przednią szybę. Dwustrefowa klimatyzacja daje radę.
~AJK
Hatchback 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
Słaba bierna wentylacja wnętrza. Konieczne jest używanie dmuchawy na stałe. W deszczowe dni trzeba dołożyć klimatyzację. Jazda z 5 osobami bez klimatyzacji przy zamkniętych szybach nie jest możliwa.
~Michał
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Dość sprawnie działa climatronic, stosunkowo szybko auto rozgrzewa się i dmucha ciepłym powietrzem. Dodatkowo jest funkcja osuszania/nagrzewania szyby przedniej.
~piotr_konin
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
dla mnie super, 2-strefowy klimatronik jest dosc wydajny, ale od 5,6 już dośc głośno, ... ale aby wiatrak działał trzeba uruchomic silnik (chyba manualna klima jest lepsza)
~Janusz
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
jeśli nie włączy się klimy, momentalnie parują szyby. Przy nawiewie na szyby dmucha też lekko na nogi - nie wiem, może to tylko wada mojego modelu
Dziennik kosztów dla Peugeot 307 II Hatchback
5,1
8,7
10,6
~Kubeusz
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Nigdy nie miałem większych problemów z parującymi szybami. Ogrzewanie działa szybko. Climatronic działa dobrze i z chłodzeniem nie ma problemów.
Peugeot 307 II Hatchback