Lista ocen Peugeot 308 II SW (38) - Ergonomia

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zorba
SW 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
System multimedialny to masakra. Tnie się, czasami nie ma dźwięku. Jak jest mróz to wywala błędy z tyłka które w sekundę znikają. Uchwyt na kubek to chyba największe rozczarowanie. Nie dość, że jeden to jeszcze płytki i w tragicznym miejscu. Wnęki drzwi i schowek to goły plastik, cokolwiek się tam włoży to podczas jazdy ciągle się przesuwa i irytuje. Podłokietnik regulowany, ale zacisk trzymający podłokietnik zamknięty lubi się urywać....
~jareckiha
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Generalnie, nie mam się do czego przyczepić. Fotele przednie są bardzo wygodne. Jestem kierowcą więc tylna kanapa nie specjalnie mnie obchodzi - auto jest dla dwóch osób. Tablet - dla mnie rewelacja. Jest w nim wszystko. łatwa i intuicyjna obsługa, w tym navi. Mała kierownica i wysoko położona deska rozdzielcza świetnie funkcjonują. Rouhcomy podłopkietnik sprawdza się podczas długich podróży. Małym nieporozumieniem jest umiejscowienie pod nim...
~Damian
SW 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Auto ma praktycznie wszystko sterowane za pomocą "tableta" Niestety uważam to za wadę. Trzeba odrywać wzrok od drogi żeby zmienić nastawy np. klimatyzacji. Dodatkowo ten system jest wolny i się przycina. Na plus mała kierownica. Na początku nie do końca mi pasowała ale później rewelacja! Niektórzy zgłaszają problemy z dobraniem sobie odpowiedniej pozycji za kierownicą (ze względu na specyficznie umieszczone zegary) - ja nie mam tego problemu.
~wolo
SW 1.6 HDi 92KM 68kW
Auto dopracowane ergonomicznie. Uwaga tylko do zbyt pionowego oparcia tylnej kanapy - a tak - super. Przełącznik tempomatu - niewidoczny ale obsługa intuicyjna więc jest ok - nie przeszkadza że go zakrywa koło kierownicy. Kierownica mała i zgrabna - super sprawa. Mam też skodę fabię i jak wsiadam to skody to koło kierownicy wyaje się jak ze starego autosanu - mega wielkie. Zegary widoczne - kierownica opuszczona tak że ręce nie wiszą w powietrzu.
SW 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Niestety Polak projektujący tą deskę rozdzielczą zostawił bardzo mało przycisków, w tym jedne z ważniejszych czyli klimatyzację, którą obsługuje się dotykowo (tak jak większość funkcji) w połączeniu z raczej topornym i słabo reagującym na dotyk ekranem działa to okropnie. A tak to bardzo dobrze, na pewno na plus mała kierownica, jednak trzeba ją ustawić nisko inaczej zasłaniałaby zegary. Skrzynia biegów dobrze usytułowana.
~James_Enfield
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Ergonomia ogólnie poprawna, natomiast brak drugiego uchwytu na kubek i wieszaków w bagażniku w standardzie uważam za poważne niedopatrzenie. Mimo to odejmuję tylko jedną gwiazdkę, bo auto rekompensuje całość kierownicą przypominającą kierownice do gier komputerowych :) Nieduża, dobrze leży w dłoniach i sprawdza się świetnie w każdej sytuacji (w mieście - BAJKA).
~aop
SW 1.2 PureTech 110KM 81kW
Bardzo dobra mała kierownica ułatwiająca manewrowanie oraz pozwalająca na umieszczenie "zegarów" powyżej niej. Umieszczenie wyswietlacza komputera pokładowego na panelu radia nie jest najlepszym pomysłem. Wyświetlacz komputera powinien być na miejscu zbędnego analogowego prędkościomierza tuż obok obrotomierza. Wtedy wszystko co potrzebne jest "na oku".
~Robert
SW 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Do obsługi klimy idzie się przyzwyczaić, ale trochę to trwa. Sporo schowków i kieszeni. Niestety tylko jeden uchwyt na kubek, do tego znajduje się w schowku a większe butelki kolidują z podłokietnikiem. Włącznik grzania foteli w dziwnym miejscu, na półce za lewarkiem.
Peugeot 308 II SW