Lista ocen Peugeot 406 (473) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 480 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Max
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Obiecane przez producenta 4.5 na trasie da sie osiagnac, ale trzeba sie bardzo starac. Na 100 km ze srednia predkoscia 74 km/h udalo mi sie uzyskac 4.2. Przy autostradowych 130 km/h 6l. Po miescie 7.5. Nie kasowalem komputera od ponad 5000 km i jest srednia zuzycie 6.1 - jak na 1.3 t. troche sporo) i 90 KM (troche malo) to calkiem niezle. Koszty przegladow w normie europejskiej.
~Patryk
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Mechanicznie to jest Francuz. Łatwy dostęp części, może z paroma wyjątkami, mimo wszystko wychodzi przestępnie. Estetycznie potrafi zabić. Oryginalny reflektor kosztujący 2,5tyś, czy zderzak prawie 2 tysiące. To dopiero początek przygody, ponieważ dostać też łatwo nie jest. Jednak każde spojrzenie się na parkingu w jego stronę wszystko wynagradza.
~Krzysiek
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Samochód po mieście nie jest zbyt ekonomiczny ale dosyć komfortowy. Jeżeli ktoś zna się minimalnie na mechanice niektóre elementy może wymienić sam. Ceny części są różne. Drogie może okazać się koło dwumasowe ze sprzęgłem( tak słyszałem). Oraz Cieknąca maglowanica. Przy poszanowaniu i regulanym serwisie samochód zrobi wiele tys. km. z
~dorianr
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Zużycie paliwa zależy od nogi, jak jeździłem ekonomicznie to udawało mi się regularnie zejśc poniżej 6 litrów w cyklu mieszanym, 5-ciu na trasach. Przy dynamicznej,czasem agresywnej jeździe pali 6,8 l w mieszanym i niecałe 6 na trasie. Ceny przeglądów i napraw w normie. No i jako że praktycznie nic się nie psuje to nie wydaję zbyt wiele pieniędzy
~Gregorus
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Tu zostałem zaskoczony!Myślałem że poprzedni właściciel naciąga spalanie. Pali mniej niż R19 1.8. Na trasie 6,5-7 litrów, czasem nawet nieco mniej, w mieście 11-12. A to są 2 litry, benzyna, automat i 1330 kg masy. I jeszcze ma spory zapas mocy. Jestem więc bardzo z tych wyników zadowolony :D Części nie są drogie, ale czasem trudniej dobrać do tego modelu.
~Jacek_GG 7275744
Kombi 2.0 16V 132KM 97kW
Niestety utarło się że francuzy są drogie, nieprawda ceny umiarkowane a warsztaty nie mają problemów z naprawami, no chyba że ktoś chce naprawiać młotkiem u pana Stefana w stodole. Zużycie paliwa w normie na mieście waha sie w granicach 12/13 l na 100 km. Ale to też zależy od dynamiki jazdy poza m,iastem rewelka mieszcze sie w 10 l. na 100 Wszystko gaz)
~Gajusz
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Jeżeli jeżdzi się tak jak powinno się jeździć dużym kombi, czyli sprawnie i szybko ale bez sportowych wymagań, to pali niewiele , np. w czasie 5000 km wakacyjnej podróży w 90% z klimatyzacją , z dużym obciążeniem, 30% w górach, 70 % autostrada, 20% szosy lokalne, 10 % miasto , na autostradzie 130-150 km/h ; zużycie wyniosło 7,9 l/100
~mcglow
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
Biorąc pod uwagę masę własną samochodu i pojemność skokową silnika, to zużycie paliwa jest rewelacyjnie niskie. Cen napraw nie znam, bo nie naprawiałem jeszcze samochodu. Serwis polegający na wymianie filtrów i oleju silnikowego wykonuję samodzielnie. Stan zawieszenia i układu hamulcowego badają mi na przeglądzie rejestracyjnym i jak na razie jest o.k.
~DAREK
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
Samachód jest potwornie awaryjny - prują się i pierdoły i poważne rzeczy. Ostatnio wessało mi zbiornik paliwa i trzeba było go wymienić. Przez 5 lat oszczędnej eksploatacji popsuły się m.in. sonda lambda, pompa paliwowa, wspomniany silnik i zbiornik paliwa, tarcza sprzęgła, tarcze hamulcowe, amortyzatory, a nawet radio. SŁOWEM ŻĘCH I SZMELC.
~jhlou@kki.net.pl
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Udawało się schodzić do 7,8 l/km w trasach przy ok. 4000 obr., jazda z nawet dużą prędkością nie podnosi bardzo zużycia;350 km w 3 godzin przy zużyciu ok.12 l/100km,słabo znam ceny napraw, bo właściwie nie psuje się, blacharskie faktury b. drogie ale to w rozliczeniach warsztat-ubezpieczyciel, stosunkowo częste awarie żaróweczek podświetlających,