Lista ocen Peugeot 406 (473) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 480 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tygrysek75@onet.eu
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Jesli chodzi o jazde na benzynie, to mieszcze sie prawie zawsze w granicach 8 litrow, z gazem juz troche wiecej, bo gdzies tak miedzy 9 a 10 lirtrow. Biorac pod uwage, ze jest to dosc duzy samochod z nienowoczesnym juz silnikiem benzynowym, uwazam ten wynik za w pelni zadowalajacy
~Konrad
Kombi 2.2 16V 158KM 116kW
powiem tak miasto11-15litrów, zalezy od stylu jazdy, trasa przy 130 kmh komputer pokazuje 6,5 literka nie wazne czy tempomat czy normalnie noga na gazie wiadomoze jak sie trafi góra to ciągnie wiecej dlatego z moich wyliczen na 1500 km spalił mi przy 130 około 6,8
~Dorian
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
Mało pali, ale koszty utrzymania nie są specjalnie niskie z powodu drobnych usterek które się zdarzają. Jest na pewno tańszy w utrzymaniu od nowych konstrukcji (brak FAP i relatywnie tania dwumasa), ale osobie zarabiającej 1200 na rękę bym go nie polecił.
~Golden
Coupe 2.2 16V 158KM 116kW
Spalanie jak na ten silnik chyba jak najbardziej normalne. Ceny czesci obecnie sa bardzo niskie, jako ze wiekszosc z nich pasuje z innych wersji nadwozia. Na pierwszy ogien poszly u mnie do wymiany przednie klocki - komplet Ferodo 130zl...
~kaybeaver@gmail.com
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Średnio bierze około siedmiu litrów w mieście, bzdurą są jednak zapewnienia handlarzy, że potrafi zejść poniżej pięciu. Może mam jakąś wybitnie ciężką nogę, ale przy mnie za kierownicą najniższe spalanie wyniosło niecałe sześć litrów.
~Sulimo
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Części używane do drogich nie należą, aczkolwiek częste drobne usterki mogą być męczące dla kogoś bez smykałki do grzebania pod maską. Zapełnienie 70 litrowego baku paliwa też wymaga sporego sięgnięcia do kieszeni. Spalanie jak na ten silnik i masę auta - OK.
~hoken@vp.pl
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
Od początku jeżdżę na gazie więc paliwo używam tylko do odpalania...Spalanie gazu przy normalnej eksploatacji 10L-12L w mieście, na trasie 10L. Ceny części \"taniocha\"!! Mnóstwo zamienników. Serwisy są zbędne można zrobić nawet samemu.
~piotr.piskozub@gmail.com
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
No cóż - podejrzewam, że przy 3.0 V6 paliłby tylko niewiele więcej a frajdy z jazdy byłoby dużo więcej. Ogólnie spalanie nie jest jego mocna stroną. Wartości spalania w tej ocenie podane są dla LPG na instalacji IV generacji Landi Renzo Omegas.
~Adam406
Sedan 1.8 90KM 66kW
No cóż, nie jest to autko na baterie słoneczne i musi troche zassać paliwa z baku, na szczęście wiry w baku tu nie występują,ale 8 litrów to chyba nie tak dużo, leczjadąc np: z Katowic o Warszawy to troche więcej pali, koło 11 L na 100km,lekko;)

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Aragorn
Sedan 1.8 90KM 66kW
JAk na dość duże auto, jest b. dobrze. Średnie zużycie oscyluje u mnie w granicach 7-9 l. ale jeżdżę raczej mało agresywnie chociaż b. szybko. Części tanie nie są, przeglądy też nie, tylko podajcie mi auto porównywalnej klasy gdzie te rzeczy są tanie.