Lista ocen Peugeot 406 (473) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 480 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~r.lisowski@interia.pl
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
mam delikatną stopę i po trasie mieszczę sie max w 6l a po miescie w lato w 7 teraz jest chłodniej ale nie spalił mi więcej niż 7.5l myslę,że to jak na taki duży samochód jest o.k nowe częsci są drogie ale większość można kupić w przystępnych cenach używane części są w takich samie prawie cenach jak do niemca
~Żbik
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Zuzycie paliwa przedstawia się następująco : - miasto (lato) ok. 11l/100km, miasto (zima) do 13l/100km, trasa (drogi polskie) prędokość ok.120km/h - ok. 7,5-8l/100km. Ceny usług serwisowych nie należą do niskich. Jeżeli ktoś porafi coś zrobić samemu lub u znajomego to warto, wyraźne oszczędności gwarantowane.
~Artur Z.
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Zuzycie paliwa jest moim zdaniem duze. W miescie 9 litrów co uwazam za niezły wynik ale poprzednia vectra V6 palił ami tylko poltora litra więcej przy o niebo lepszej dynamice. Na trasie 7.5 litra jadąc normalnie \"po polsku\" Uważam ze to dużo. Przy 40 km mocniejszej Vectrze tylko litr mniej...
~Andrey
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Myślę że nie jest źle. Staram się jeździć ekonomicznie, ale też bez przesady (szczególnie że super się nim jeździ). Jednak trzeba pamiętać że jest to wielki kombi, i swoje musi spalić. Na razie nie wiem jak wygląda spalanie zimą, chociaż i tak już zauważyłem pewien wzrost w stosunku do wiosny/lata
~rafikfire
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Zuzycie paliwa nie jest mocna strona tego silnika ale wyczytalem gdzies ze ten silnik wychdzil z fabryczna instalacja gazowa i ma standardowo utwardzone gniazda zaworow, wiec wrzucilem gaz. Ceny czesci nie odbiegaja od innych marek (rozrzad kompletny z pompa 360pln [conti, ruville, ina, hepu]).
~Piter
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
Spalanie raczej wysokie. Co do napraw to nie są drogie. Oryginalne części nieco kosztują. Zamienniki są tańsze. Od czasu wymiany rozrządu i wydechu w aucie nic złego się nie działo. Poza wymianą żarówek, świec, oleju i filtrów nic więcej nie trzeba było robić. Przeglądy w ASO drogie, u prywaciarzy tańsze.
~andrzej
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
przy umiejetnym operowaniu pedalem gazu zuzycie benz. bardzo niskie (pomaga komp. pokladowy) np.4.8 trasa do 90km/h bez obciazenia ,6.2 obciazony na chorwacje juz o wiele szybciej,7.5-8 jazda mieszana krakow i okolice latem,zima ok.9,z campingiem 11,a przy ok.170km/h-17l. serwisy podobnie jak w wiekszosci
~laksen
Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
To diesel i duży samochód więc średnio 6l/100km jest bardzo zadowalającym wynikiem oczywiście przy rozsądnej jeździe, ceny części eksploatacyjnych (klocki, tarcze itp.) w normalnych cenach, schody sie zaczynają przy typowo technicznych częściach, ale to przypadłość każdej marki i jeszcze młodego samochodu.
~www.406-klub.pl krecik151
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Nie jest to typowo miejski samochód, lecz w trasie nie jednego malca miejskiego potrafi pobić na głowę w kwestii spalania, komfortu i szybkości jazdy... Okresowa wymiana filtrów i oleju. Nic nie robiłem przy nim, a mam go w posiadaniu już trochę. Aż się dziwie czemu nic mi się nic nie zapsuło.
Dziennik kosztów dla Peugeot 406
6,8
9,4
9,2
~-Adamo-
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Zuzycie paliwa miasto 10l/100km trasa 6-7l/100km. Mieszany wychodzi okolo 8-9l. Zamienniki nie sa drogie wiec koszty serwisu sa dosyc przyzwoite. Zdecydowanie polecam auto osobom, ktore jezdza spokojnie - wtedy spalanie jest na przyzwoitym poziomie a zawieszenie wytrzymuje bardzo dlugo.