Lista ocen Peugeot 407 SW (91) - Ergonomia

Na liście zabraknie 101 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcel
SW 3.0 V6 24V 211KM 155kW
Fotel jest bardzo wygodny i dostęp jest do wszystkiego dobre, nawet do schowka pasażera. Jest dużo przycisków na konsoli środkowej, z części w ogóle nie korzystam. Mam tempomat i sterowanie radiem w manetkach, nie trzeba odrywać rąk od kierownicy. Co brakuje? Drugiego cupholdera. Podłokietnik regulowany co także na plus.
~Siema
SW 2.2 16V 163KM 120kW
Pomimo wielkości samochodu jest mało ergonomiczny - koło hamulca ręcznego prymitywny schowek/półeczka niby służące tez jako miejsce na kubek a tak na prawdę to ani telefonu tam położyć ani nic bo przy bardziej ostrym hamowaniu leciał na wycieraczkę wcześniej obijając się o kokpit. Ostatecznie leżały tam najwcześniej klucze.
~Andrzej
SW 2.0 16V 140KM 103kW
Przeszkadza mi, ze siedzę trochę za wysoko (pomimo regulacji fotela). lepiej bym sie czuł, gdybym był kilka centymetrów niżej. Taka a nie inna wysokość za kierownicą powoduje, że mam wrażenie zbyt niskiego dachu. Przełączniki i cała reszta we właściwym miejscu (wczesniej jeździłem 307, więc to co mam mi bardzo odpowiada)
~jumper19
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Mnogość przycisków na konsoli środkowej oraz "pilotów" przy kierownicy onieśmiela. Można było to zrobić o wiele lepiej, lecz po czasie można się przyzwyczaić. Istotnym minusem jest brak możliwości wyłączenia układu klimatyzacji jednym guzikiem (jakby było ich za mało...) Trzeba przebić się przez menu.
~Maciek
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Wszystko jest tam, gdzie być powinno. Nie ma problemu w dostępie do najpotrzebniejszych funkcji/miejsc w samochodzie. Na pierwszy rzut oka przerażać może ilość przycisków na środkowej konsoli ale to tylko na początku - później wszystko staje się przejrzyste i oczywiste.
~axl
SW 2.0 16V 140KM 103kW
Wszystko tak jak powinno być, chociaż niektórym przeszkadza dużam ilość przycisków w konsoli środkowej. Jak dla mnie jest ok. to kwestia przyzwyczajenia i nie zmieniłbym nic. Super wynalazek szczególnie w długich trasach to regulowany podłokietnik z prawej strony kierowcy.
~Adam
SW 2.0 16V 136KM 100kW
Super wygodne fotele, możliwość regulacji kierownicy w dwóch płaszczyznach, ogromna ilość miejsca z przodu. Mam wersję z tempomatem, więc pod kierownicą są dwa joysticki. Wszystko pod ręką. Mnogość guzików jest dla mnie zaletą bo unika się zbędnego łażenia po menu komputera.
~ato89
SW 1.6 HDi FAP 109KM 80kW
Nie ma szału. Brakuje schowka na tunelu centralnym, bo ten zamykany to jakaś porażka, nawet smartfon się nie mieści. Za to duży schowek w podłokietniku oraz pasażera (wykończone przyjemnym materiałem). Ten po lewej stronie kierownicy też się przydaje.
~Janek z Janek
SW 2.0 16V 140KM 103kW
Auto zaplanowane w szczegółach chociaż z początku wymaga pewnego przyzwyczajenia do dużej ilości przycisków w centralnej części konsoli. Po jakimś czasie wszystko odbywa się intuicyjnie i nie ma problemów ze sterowaniem klimą czy też obsługą radia.
Dziennik kosztów dla Peugeot 407 SW
7,3
9,8
11,9
~Valentinho
SW 1.6 HDi FAP 109KM 80kW
Układ klawiszy na środkowej konsoli budzi zastrzeżenia, tym niemniej sytuację poprawia manetka służąca do sterowania radiem na kolumnie kierownicy. Znacznie wygodniejszy system niż powszechnie stosowane przyciski na ramionach kierownicy.
Peugeot 407 SW