Lista ocen Peugeot 508 I SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW 2011-2014 (21) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~HR
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Bardzo dziwnie zestrojenie zawieszenia jak na rodzinne kombi. Układ kierowniczy jest ok (w końcu to nie sportowy samochód) natomiast zawieszenie jest niedopracowane. Jadąc po równych drogach samochód płynie, natomiast gdy zaczną się jakieś łaty na drodze, drobne poprzeczne nierówności, wrażenie jest takie jakby w oponach było za dużo powietrza. Czuć każdy dołek, drgania są odczuwalne i słyszalne co bardzo obniża komfort. Problem występuje...
~Maciek
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
zawieszenie to chyba gorszego nie maiłem. nadaje się jedynie na autostradę i to gładką. jazda po dziurach w mieście lub po bruku to czyste tortury. jest sztywne ale nie sportowe i wcale bezpiecznie się nie czuję. Hamulce też nie rewelacja. nie wiem o co im chodziło bo w poprzedniku jest tka samo kiepskie. inne modele peugeota maja amortyzacje super a ten nie.
~Tomasz Przybylski
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Z jednej strony przy szybkościach do ok.160-170 km/h doskonale utrzymuje kierunek jazdy wymagając jedynie korekt przy porywach wiatru,to z drugiej strony przy pokonywaniu zakrętów na nierównej nawierzchni potrafi stracić przyczepność tylnych kół i nadrzucić tyłem.Być może tył jest za lekki.
~peugeot508SW
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Peugeot nie jest miękki ani twardy - jest optymalny. Zawieszenie też do 205 tys km wytrzymało bez wymian. Na 205 tys wymienione łączniki, stablilizatory, itp rzeczy. Tylne amortyzatory wymienione na 260 tys - stwierdziłem, że już czas - niskie wyniki na OSKP. Poza tym ok.
~Jarek
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Tu akurat w mondeo było jednak trochę lepiej. Samochód jest bardzo sztywny, jak dla mnie chyba za bardzo, po francuzie spodziewałem się wyższego komfortu, jednak prowadzenie bardzo pewne.
~Marcin
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Samochód prowadzi się pewnie, ale trochę jest zbyt twardy. Wspomaganie progresywne + blokuje się kierownica do jazdy na wprost. Zawieszenie nie hałasuje. ale Mondeo lepsze (większy komfort, precyzja podobna)
~Gabek
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Spodziewałem się lepszej amortzacji. Niestety wszystkie nierówności bardzo odczuwalne. Moim zdaniem za twarde zawieszenie jak na auto rodzinne. Renault Laguna III dużo bardziej komfortowa.
~sandman8
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Twardo jak na francuza. Bardziej miękko niz w niemieckich... Komfortowo i jednoczesnie nie buja na wszystkie strony ani niefaluje na nierównościach. Pewnue trzyma się drogi.
~wtomeg
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Bez uwag. Zawieszenie wytrzymało bez interwencji do końca użytkowania przez mnie. Po przekroczeniu 200 k wymieniłem łożyska tylnej piasty.
Dziennik kosztów dla Peugeot 508 I SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
6,7
~Alosza
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Jest twardo, inaczej niż przyzwyczaiły nas francuskie samochody, opinie o nich. Ale dzięki temu pozwala na pewniejsze prowadzenie w zakrętach.
Peugeot 508 I SW