Lista ocen Peugeot Boxer II Furgon (27) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~michalnowak@orange.pl
Furgon 2.2 HDi 120KM 88kW
W dniu 12.10.2010r około godz. 10.00 5 km pod miejscowoœciš X uległ awarii BOXER. Wezwałem ASSISTANCE PEUGEOT, który odholował auto do najbliższego serwisu. O godz. 12.00 przyjęto samochód do serwisu. Do pracy jednak przystšpiono dopiero o godz. 14.30 po moich licznych proœbach, że jestem z daleka (500km od domu) i muszę wiedzieć co z moim pojazdem. Po dwóch godzinach usłyszałem, że na 99% „padł” silnik, a dokładniej brak kompresji na 2...
~Tomek
Furgon 3.0 HDi 157KM 115kW
Zaraz po zakupie falowal na wolnych obrotach. Czyszczenie zaworu ERG zlikwidowalo ta dolegliwosc. Raz padla przepustnica (wyswietlany blad w Peugeot Planet - czujnik polozenia przepustnicy - zwarcie do masy) - kupilem druga uzywana za 200zl i poki co mam swiety spokoj (odpukac w niemalowane). Osiagi/elastycznosc - znakomite. Spokojnie mozna ganiac osobowki klasy passata tdi 110km i pochodne od tego. Sprintery (x18 i x19) czy Craftery (2.5 tdi...
~dokler
Furgon 2.2 HDi 100KM 74kW
Silnik Puma - ma podobno wadę fabryczną w postaci pękających tłoków, mnie nic takiego nie spotkało a zrobiłem ponad 200 tyś km. Jest to typowo niskoobrotowy silniczek który moc maksymalną osiąga przy zaledwie 2900 obr/min, a dziury w tłokach są spowodowane tym, że więkość kierowców albo o tym nie wie albo traktuje to auto jak bolid kręcąc do 4,5 tyś z 2 tonami na pace, a później takie są skutki. Silniczek jest przyjemny w prowadzeniu,...
~boxerFAN
Furgon 2.2 HDi 120KM 88kW
Silniczek daje rade w wersji H3L4 (max dluga, max wysoka) zaladowany towarem przy 1,5 t nie jest juz tak zwawy ale przeciez to nie jest auto wyscigowe - wazne ze mozna spokojnie i bezpiecznie wyprzedzac na trasie... cichy, oszczedny... poki co przez 8 miesiecy zrobione prawie 130 000 km i z silnikiem nic sie nie dzieje (mimo ze to silnik forda o ktorym nie ma zbyt pochlebnych opinii - odpukac)
~m.gnyp@interia.pl
Furgon 2.2 HDi 120KM 88kW
Mój ma 551tys km i jeszcze chodzi w sumie przez cały przebieg nic sie nie działo wymieniłem tylko na klawiature sterujaca zaworami przy przebiegu 450tys km koszt uzewanej z auta o przebiegu 60tys na allegro 700zł. Chodzi do tej pory. Olej wymieniam co 20tys czyli co miesiac :) i do tej pory miedzy wymianami dolewam litr
~boleslaw-tymoczko@wp.pl
Furgon 2.2 HDi 120KM 88kW
Silnik ma juz 165 tysiecy i pomimo nierównej pracy na wolnych obrotach (przypadlosc tego silnika)nie mozna mu nic zarzucic. Dosc cichy , elastyczny i przede wszystkim malo pali. Miasto do 10 l. Trasa srednio 100km/h -8 l. Trasa srednio 120 km/h-9,5 l.
~viking66@wp.pl
Furgon 2.2 HDi 120KM 88kW
w momencie pisania tego komentarza auto ma 600 km przebiegu więc wiele nie można napisać , ale w porównaniu z wersją 2800 Hdi ( którą miałem poprzednio ) jest bardzo cicho i równie elastycznie ( moment 320 Nm) generalnie mogę napisać,że jest na 4+
~pracownia.mebli@wp.pl
Furgon 3.0 HDi 157KM 115kW
Bez zarzutu, 3000m3, na łańcuchu odpukać dotychczas bezproblemowo. Oczywiście trzeba dbać ( wymiana płynów, filtrów - nie tylko oleju ! ) Bardzo zrywny, np w górach z ładunkiem daje rade bezproblemowo
~Michał
Furgon 2.2 HDi 120KM 88kW
WITAM , ten silnik to porażka padł po 90tys km!!!!!!!!!! Wada fabryczna peka tłok na 2 cylindrze. Jesli macie lub mieliscie też z nim kłopoty to zapraszam do pisania na adres: michalnowak@orange.pl
~Andreas
Furgon 2.2 HDi 100KM 74kW
Poruszam się cały czas w mieście i przy umiejętnym używaniu skrzyni biegów średnie spalanie mam 9,6-9,8. Uważam to za bardzo dobry wynik. Jak na razie dla mnie wszystko ok.
Peugeot Boxer II Furgon