Lista ocen Renault Captur I (43) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zegarmistrz
Crossover 1.2 ENERGY TCe 118KM 87kW
Jak ktoś szuka sportowych nastaw niech od razu idzie gdzie indziej. Mamy teraz modę na sztywno zawieszone cross-overy napędzaną przez dziennikarzy którzy potestują chwilę i oddają auto a użytkownik potem podskakuje jak piłka na byle nierównościach. Captur ma świetne zawieszenie. Nie jest łatwo zrobić małe auto które komfortowo wybiera nawet duże nierówności, jest stabilne, a do tego nie galopuje przód-tył. Renault ta sztuka udała się świetnie....
~Zegarmistrz
Crossover Facelifting 1.2 Energy TCe 120KM 88kW
Idealny do takiego samochodu - nie niepokoi na zakrętach i świetnie wybiera nierówności. Na komfort nie mają negatywnego wpływu eleganckie 17-calowe felgi co w takim niedużym autem nie jest oczywiste. Prześwit to prawie 20cm co moze się przydac zarówno przy wjeżdżaniu na wyższy krawężnik jak też na polnej drodze z koleinami. Dodatkowo w wersji XMod jest zastosowany układ poprawiający trakcję na luźnych i śliskich nawierzchniach. Ogólnie układ...
~damiano2509
Crossover 1.2 TCe EDC 120KM 88kW
Samochód jest lekko twardy, przez co fajnie trzyma się w zakrętach - nie czuć za bardzo tego podwyższonego środka ciężkości. A przy tym niewielkie nierówności dobrze wybiera, jedynie na poprzecznych trochę kołysze. Układ kierowniczy nie daje zbyt wiele informacji dla kierowcy, ale da się przywyknąć. Za to auto przyjemnie się usztywnia w zakrętach przy większych prędkościach. Auto dosyć stabilne, nawet przy prędkościach autostradowych.
~Tomasz
Crossover ENERGY dCi 90KM 66kW
Wcześniej jeździłem Hondą Civic... idealnie trzymała się drogi ale była twarda i ... niska co owocowało tym, że nie raz zahaczyłem podwoziem o różne elementy znajdujące się na drodze. W Capturze... jest miękko i komfortowo a co najważniejsze,,, nie boję się że o coś zahaczę gdy wjeżdżam na krawężnik czy tez przejeżdżam przez próg zwalniający.
~Wiktor
Crossover 1.2 TCe EDC 120KM 88kW
Captur dobrze trzyma się drogi i na łukach nie wychyla się na boki. Polecam koła 16" gdyż jest większy komfort jazdy niz przy większych i niższych profilach opony. Auto radzi sobie w umiarkowanym terenie typu leśne i polne drogi. Z racji braku 4x4 i opony szosowe nie zdecydowałem się na większe eskapady ale to mi jest zbędne w użytkowaniu.
~JaceK
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Jak na trochę wyżej zawieszony model (idealny na polskie drogi - szczególnie przyszłościowo jak wyschnie strumień pieniędzy z unii do czego wszystko zmierza) b. dobrze reaguje na ruchy kierownicą. trzeba by się postarać aby wyprowadzić go z toru jazdy. Jeździłem głównie "na suchej naw." - tyle pozwala mi żona.
~andy32_pl
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Captur jest bardziej miękki niż poprzednik (Merc A-Klasa). Hamulce.. są i działają pewnie. Układ kierowniczy działa precyzyjnie, nieco bardziej "damskie" wspomaganie niż w Mercu, a myślałem że bardziej się już nie da :). Jak wsiadłem ponownie do Merca to myślałem, że się popsuło. :)
~_P
Crossover Facelifting 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Dobry, ale nie bardzo dobry, bywa sprężysty podczas pokonywania nierówności, ale potrafi też coś stuknąć. Wspomaganie dosyć mocne ale mi to nie przeszkadza. Ze względu na dosyć duży rozstaw osi nie podskakuje na nierównościach, stabilny podczas jazdy i hamowania.
~Robert
Crossover 1.5 Energy dCi 90KM 66kW
Dla mnie to mały dający dużo radochy karting. Jak tylko nawierzchnia jest dobrej jakości (twardy zawias) fajnie połyka zakręty i klei się do drogi. Kupa frajdy. Kolejne zaskoczenie - mimo bębnów z tyłu bardzo skuteczne i sprawne hamulce.

Usterki Renault Captur I

Renault Captur I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Michał Moś
Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Troszeczkę kolebie na większych nierównościach, tak więc na teren to auto nie jest w 100% dobre, ale...zawieszenie sobie pracuje fajnie. Samochód prowadzi się miękko, bez problemu. Jest dość masywny, a to wymaga precyzyjnego układu jezdnego.