Lista ocen Renault Grand Scenic II Grand Scenic (53) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fredek
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
Przy spokojnej jeździe bez zastrzeżeń. Przy 120 zaczyna być trochę słychać. Subiektywnie wydaje się być gorzej niż w poprzenim samochodzie, ale nie testowałem go jeszcze w typowej trasie. Te 120 na krótkim odcinku właściwie cały czas przyspieszając. Opcja zwiększania głośności systemu audio wraz ze wzrostem prędkości działała skutecznie i była przydatna. Inna sprawa, że nie bardzo widzę prędkość marszową 150 na trasie przy tym silniku. Ale...
~Norbert
Grand Scenic 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Silnik benzynowy jest bardzo cichy. Również wytłumienie wnętrza jest ok. Nie słychać za bardzo zawieszenia i przy większych prędkościach można spokojnie rozmawiać bez podnoszenia głosu. Extra. Poprzednie auto to klekot. Tutaj jest zupełna cisza. Deska spasowana bardzo dobrze. Góra to tzw miękki plastik (uginający się pod naciskiem jak np skóra), dół to typowy twardy plastik. Jeszcze nie mam go porysowanego, ale to zapewne kwestia czasu. W...
~cannondale@interia.pl
Grand Scenic 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Niby jest OK, poczekam jeszcze do wiosny jak założę opony Energysaver Michelina, teraz mam jedne z wyżej ;) notowanych zimówek - Matador Nordicca (dostałem w gratisie) i mam wrażenie że są słyszalne, ale to normalne przy zimówkach, poczekam z oceną do wiosny i zmiany opon. Dodatkowo trochę niedopracowana jest klapka zamykająca schowek na roletę, którą trzeba demontować przed rozłożeniem trzeciego rzędu siedzeń, po prostu klapie, ale może jakby...
~Witek
Grand Scenic 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Warkot diesla przeszkadza najbardziej na zimno i przy niskich, miejskich prędkościach (ale może jestem stronniczy bo wychowałem sie na benzyniakach). Na autostradzie jest lepiej bo bardziej już słychać szumy opływającego powietrza. Szósty bieg i dobre ogólne wyciszenie wnętrza gwarantują komfort akustyczny (ale nie limuzyny klasy wyższej).
Grand Scenic 2.0 dCi 160KM 118kW
pomimo, że to diesel 2 litry, nie czuje się tego w środku, wewnątrz poziom hałasu w mieście jest niewiele większy niż benzyna, a poza tym jest duuużo ciszej przy wyższych prędkościach i obrotach. Jestem bardzo mile zaskoczony, bo szybkie pokonywanie kilometrów po autostradach zupełnie nie męczy - można cicho słuchać muzyki !
~JohnyUS
Grand Scenic 1.6 16v 110KM 81kW
Jak na tą klasę jest dobrze. Moja przednia szyba jest akustyczna więc nie wiem jak przy zwykłej. Ogólnie na hałas nie narzekam. Auto wyciszone perfekcyjnie a gwiazdkę odejmuję za silnik 1.6 który ma inną kulturę pracy niż 2.0 czy jeszcze większe.
~Pan Kracy
Grand Scenic 1.5 dCi 105KM 77kW
Ostatnio tak cicho było 1 listopada, kiedy to pod wpływem stresu straciłem na dłuższą chwilę słuch. Miękkie zawieszenie, cichy silnik, dobre wygłuszenie i naprawdę fajne audio w serii...czil nad czilami. Idealne auto dla wracających z za długiej imprezy.
Dziennik kosztów dla Renault Grand Scenic II Grand Scenic
6,9
9,1
10,5
~AReq
Grand Scenic 1.9 dCi FAP 130KM 96kW
Jest naprawdę bardzo cicho. Dopiero na autostradach powyżej prędkości 130-140 robi się głośniej. Owszem czasami w tylnej części stuknie jakiś plastik ale umowy się są to drobiazgi i samochód ma już kilka lat.
Renault Grand Scenic II Grand Scenic