Lista ocen Renault Laguna I Kombi (123) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 88 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~xoxo@plusnet.pl
Kombi 1.8 90KM 66kW
Dla ustalenia uwagi: jestem po przesiadce z BMW 520iA z 1993 r. Jest dobrze, mam klimatronik, nie ma stref jak w BMW ale bez przesady. Szyby szybko odparowują, jak silnik jest ciepły to i klimat wewnątrz jest OK. Problem jest natomiast z ogrzewaniem tylnej szyby - otóż Laguna kombi ma patent z otwieraną szybą w tylnej klapie, można otworzyć samą szybę, rozwiązanie pasków ogrzewających jest tak fatalne, że sostały przetarte przez uszczelkę do...
~Rafi_Z
Kombi 2.0 115KM 85kW
Climatronic działa dosyć dosyć choć zauważyłem nagłe przerwy w działaniu klimy. Załącza się po jakiejś chwili ale dziwi jak nagle szyby obrasta mgiełka w wyniku zaprzestania działania. No temat dopiero zaczynam badać. Może to nadmierny nadmuch wyłącza klimę po zbiciu temperatury wymuszonym szybkim działaniem wentylatora choć nie wydaje mi się że powinien wyłączać AC całkowicie. Efekt zauważyłem tylko na długiej trasie.
~Maciek z Radomia.
Kombi 1.8 90KM 66kW
Tu to musze troche ponarzekać....mam klimatronic i może to wada albo ktoś w nim kombinował bo trudno ustawić odpowiednią tem. przy 24 stopniach powinno być gorąco jak w piekle...no niby jest ale przez chwile bo potem wpompowywuje zimne powietrze i mam takie przeczucie że cały czas do końca i w konsekwencji jest chłodnawo, dopiero ustawienie na full daje ciepło ale za to cały czas...Długo nagrzewa się rano.
~Xaos
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Automatyczna klimatyzacja, jest dobrze, chociaż wskazania są orientacyjne 21 st C zimą nie równa się na pewno 21 st C latem. Czasami chciałbym żeby szybkość pracy wentylatora była sterowana moim mózgiem a nie komputerem, na szczęście można to obejść ręcznie. Nawiew na tył. A wentylator rewelacyjnie mruczy - jak w filmach S-F. Ogólnie komfort jest dobry. W największe upały było super, w najgorsze mrozy też.
~jacek64
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Powiem tak - dobrze.Nie jest to jakaś rewelacja ale też nie ma problemów.Szyby nie parują a jak są zaparowane to w miarę szybko można sobie z tym poradzić.Radzę użyć (nawet zimą) klimatyzacji a jeśli to nie pomaga i jest dalej problem to szukajcie innej przyczyny.Klimatyzacja działa poprawnie, nie za mocno nie za słabo.Mam ręczną i nie rozpaczam.
~SFrog
Kombi 1.9 dTi 99KM 73kW
Klimatronic ma labo lekki problem z wydajnością albo dba o moje zdrowie - przy wychładzaniu samochodu nie sypie raczej lodem z nawiewów,ale spokojnie przechładza powietrze letnim wiaterkiem.W miarę skuteczne,ale jak samochód stał na słońcu w 30st upale, oczekiwałbym szybszych rezultatów.Zimą w miarę dobrze grzeje.
~Artur 126097
Kombi 1.9 dCi 107KM 79kW
Climatronik.Sprzwnie działający ok.Tylko jak w kazdym reno wydajnosc dmuchawy jest mala,bardzo za mała.Ale nagrzewa i schłada wnetrze w miare dobrze.Drazni tylko ze nie mozna ustawic nadmuchu szyba+nawiewy w desce rozdzielczej tylko sa głupie pakiety szyba+nogi,srodek tylko,srodek+nogi
~carlos
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
klimatronik + silne nadmuchy + szybkie nagrzewanie wnętrza + podgrzewana przednia szyba = zero problemów z widocznością czy komfortem termicznym, czy to zimą czy to latem. Nie wiem co to zaparowane szyby. Brakuje podgrzewanych siedzeń więc musiałem kupić sobie matę za całe 40zł :)
~marcin
Kombi 2.2 D 84KM 62kW
Ogrzewanie dobre, niemam klimatyzacji więc niejest bardzo awaryjnie. Raz wysiadły mi szczotki w silniczku koszt 20 zł bo sam naprawiłem, pękła nagrzewnica koszt 100 zł i własna praca.grzeje dobrze, chłodzi również dobrze nawet bardzo dobrze mimo braku klimatyzacji.
~Piotrek
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Climatronic w tym samochodzie działa nieźle. Trochę trzeba było zaczekać na ciepłe powietrze z nawiewów, ale nie jakoś spektakularnie długo. Ogrzewanie przedniej szyby to poprostu wynalazek godny nobla. Para znika po 5s od włączenia, a gruba warstwa śniegu zaczyna spływać po 1min.
Renault Laguna I Kombi