Lista ocen Renault Laguna II (749) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 775 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~splice
Hatchback 2.0 i T 16V 165KM 121kW
Zużycie paliwa, dla mnie Ok, wiedziałem jaką pojemność i moc ma silnik i ze spalania byłem zadowolony. Natomiast było to moja najbardziej awaryjna renówka. Dodatkowo do tej wersji części są droższe (niektóre dużo droższe, przy zakupie trzeba mieć tego świadomość).
~kolistar
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
W Mondeo nie miałem LPG, więc tu jest super. Spalanie benzyny na podobnym poziomie. Ceny części/zamienników podobne, czyli przystepne. Serwisy autoryzowane omijam szerokim łukiem. Na szczęście są fachowcy, którzy znają te auta na wylot i nie zdzierają, zazwyczaj.
~pawciorello
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Jeżeli mechanik nie oszukuje nas to serwis będzie dość tani. Mam to szczęście, że nie musiałem często go odwiedzać. Złużycie paliwa oceniam jako okceptowalne a nawet dobre. Ok 7,5-8l/100km w mieście to dobry wynik, nie zapominajmy, że to samochód klasy średniej - kombi!
~Paweł
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
na 100km pali mi około 7 litrów taka jazda 140km/h ,w mieście pali tak 8,5 do 10 litrów najmniej ile mi się udało to 5,4L na sto taki wynik pokazał komputer,przy 90tce ceny napraw to mi zawieszenie padło, wycieraczki i dwa razy wtryski to za wtryski zapłaciłem 1000zł za dwie sztuki
~anonim221
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Zużycie paliwa rewelacja na trasie potrafię zejsć do 4,8litra na 100km . w miescie te swoje 7 l wyssie . przegląd jak każde inne auto czyli około 100 zł. naparwy nie są drogie tylko troszke drogie czesci do Lali . ale w porównaniu do vW czy innych znanych marek to taniocha
~szizi
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Jesli chodzi o spalanie to miesci sie w normie, srednio 7,5 l/100km to nie jest powalajacy wynik aczkolwiek nie jest tez tak najgorzej, ze wzgledu na nie zawsze ekonomiczna jazde. Na opis kosztow eksploatacji musze jeszcze poczekac z tego wzgledu, iz jezdze nim dopiero od 2 miesiecy.
~Błażej
Kombi 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Ekonomia jest taka jakiej można się spodziewać po silniku o tej pojemności w połączeniu z automatem. W mieście w korkach raczej nie przekracza 14l. Jak nie ma korków to 12l. A w trasie można spalić między 8, a 12l, w zależności jak szybko zamierza się podróżować.
~tomash
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Zużycie paliwa jak na 120 konny silnik jest w normie. Przy prędkościach rzędu 160 km/h spalanie komputer pokazywał 6,7 litra. W mieście też jest dobrze, bo tak plus minus 8 l/100km. Natomiast jeśli chodzi o przeglądy i naprawy, to robię je poza ASO i ceny są do przyjęcia.
~yuby
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
na trasie przy spokojnej około 100 - 110 km/h realny jest wynik poniżej 5 litrów, przy większej ilości wyprzedzania i włączonej klimatyzacji waha sie w granicach 5.5-6.0 w mieście waha sie pomiędzy 6.0 a 6.5 litra włączenie klimatyzacji minimalnie podnosi spalanie
Dziennik kosztów dla Renault Laguna II
6,9
9,4
11,4
~BW
Hatchback 2.0 dCi 175KM 129kW
Przy mocy silnika 127kW i jezdzie poza miastem 6,3litra/100km na odcinku 1.000km to wynik wiecej niz zadowalajacy. Zurzycie paliwa (Diesel) w cyklu mieszynym nie przekracza 7,7/100. Koszty przegladow umiarkowane, koszty napraw 0,00 - wszystkie objete gwarancja