Lista ocen Renault Laguna II (749) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 775 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~king
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Jak na wstępie wspominałem, ceny przeglądów tanie-wystarczy porównać inne auta, gdzie przeglądy są co 15 tys. i zsumować (np. mniejszą Corollę lub Octawię). Spalanie: na trasie można zejść poniżej 5l/100 ale to dla dziadków, srednio 6l, w zimie odwożę dzieciaki do szkoły,silnik nie uzyska właściwej temperatury bo przejeżdżam 3km spala do 7l. Średnia wychodzi 6,5l.
~Mac
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Automat 1,8 benzyna kupiony w grudniu 2016 roku. 1700 kilometrów przejechane po Warszawie i okolicach, nie w korkach. Podane spalanie więc jest dla okresu zimowego, ale i tak mnie przeraża. Średnio, po mieście około 12 litrów. Skrzynia 4 biegowa, brak 5 biegu powyżej 120 kilometrów w trasie. Żałuję, że nie kupiłem 3,0 lub 2,0 turbo z 5 biegowym automatem.
~seba
Kombi 1.9 dCi 130KM 96kW
Jak na auto można powiedzieć duże, to bardzo ekonomiczne spalanie (średnio 5,5-6L/100km), w trasie przy jeździe ok. 11km/h spalanie na poziomie 4,5L, w mieście oczywiście więcej Z poważniejszych napraw wymieniałem wysprzęglik - tania część ale dużo roboty, wymiana kpl. rozrządu ok. 1tys zł, wymiana oleju z filtrami ok. 350 zł (całość z olejem)
~Paweł
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Tu powiedziałbym, że jest dobrze. Fakt, że jest to sporo auto i ma dużo wysposażenia dodatkowego, ale mogłoby palić troszkę mniej. Z drugiej zaś strony, ile by nie paliło, zawsze człowiek chciałby żeby paliło mniej. W mieście przy krótkich dystansach pali ok. 13,5l LPG, na trasie przy 4 osobach i 120 km/h 10l LPG. Wynik więc naprawdę niezły.
~Zegarmistrz
Kombi 2.0 i 16V GT 205KM 151kW
Tutaj więcej punktów niż poprzednio (niedługo po zakupie) - zużycie paliwa jest w prawdzie wysokie, natomiast pozostałe koszty utrzymania oraz ceny części i robocizny w dobrych warsztatach nieautoryzowanych bardzo pozytywnie zaskakują - zwłaszcza jak miało się poprzednio Opla. W ASO tylko to co niebędne - bo tam już tak tanio nie jest.
~luki323i
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Na rynku są dostępne auta z oszczędniejszymi dieslami ale tutaj też nie ma tragedii biorąc pod uwagę gabaryty auta i troszkę za słaby silnik. 9-10l w Poznaniu a na trasie 5,5-6,5l przy normalnym stylu jazdy, czyli kiedy trzeba to się wyprzedza, bez zamulania. Dużo też zależy jakiej jakości paliwo się zatankuje a w naszym kraju różnie to bywa.
~qazwalt
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
dokładnie opisałem co i ile w raporcie spalania, jak na tak duże auto nawet przy rosnących cenach ON jest taniej niż na benzynie, podliczając wszystkie koszty i opłaty za 3lata wychodzi 0,52gr za km - niby tyle co 9 litrów benzyny/100km ale to są wszystkie koszty nie tylko paliwo. LPG dla chętnych wiadomo wychodzi najtaniej po zwrocie montażu instalacji.
~Przemek
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
nie spalił więcej niż 9 litrów (wyjazd na wczasy 4 osoby + box 130-160, oraz zimowe harce w kopkim śniegu czyli FUN :)) średnio ok 8 miasto/trasa a wcale go nie oszczędzam, auto użytkowane przez 2 kierowców, można zejśc poniżej 7 ale trzeba się turlac powolutku AHA JEŚLI LAGUNA II 1.8 16V JAK CZYTAM PALI 12 LITRÓW TO ŚMIAC MI SIE CHCE
~zelon
Kombi 2.0 i 16V GT 205KM 151kW
jesli chodzi o naprawy nie ma zadnych kosztow. spalanie w korkach ok 14l. w normalnej miejskiej jezdzie ok 10-11l. w trasie bez wyprzedzania jadac do 130 ok 8,5l. w trasie z gazem w podlodze ok 16. jazda autostradowa przy ok 200 bez czestego przyspieszania ok 12,5l. rekordowo w miejscie przy pilowaniu na kazdym biegu do czerwonego pola spalil ok 25l
~Eugeniusz
Kombi 2.0 dCi 175KM 129kW
Ten model pali ok. 1 l mniej od 2.2 dci. Przy średnio dynamicznej jeżdzie i prędkościach w okoliczy 130-140 km. nie oczekujcie na trasie zużycia mniejszego, niż 6,6 - 7,0 l/100 km. W mieście, gdy więcej się stoi w korkach, niż jedzie, może to być nawet 9,0 l. Uważam, że jak na osiągi i masę tego auta (kombi), zużycie jest rewelacyjnie niskie,