Lista ocen Renault Laguna II (749) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 775 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~qwez
Kombi 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Jak na tę masę, pojemność silnika i automat jest w porządku. W średniej wielkości mieście 12-14l/100km, Po 800km trasy z klimatyzacją i dość dynamiczną jazdą średnia wyniosła 9l/100km a przy oszczędnej jeździe w trasie bez klimatyzacji można zejść poniżej 8l/100km. Tylko po co kupować takie auto a potem oszczędzać paliwo? :)
~AdamG666
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Mój styl jazdy jest dość dynamiczny, średnie spalanie wynosi niezmiennie 6,8 litra, gdzie 2/3 to miasto, a 1/3 trasa. Sądzę że nie jest źle. Raz na trasie uzyskałem 4,9 litra. Jeśli chodzi o części eksplotacyjne, to od ponad pół roku tylko tankuje. Jeżdżę na wielosezonówkach i nie martwię się wymianą opon :-)
~Pyra
Kombi 2.0 IDE 16V 140KM 103kW
Tu ocenę psuje silnik. Nie jest popularny więc nie ma zamienników. Każda część układu elektrycznego w silniku musi być oryginalna a co za tym idzie 1000zł+. Reszta części w cenach na poziomie średnim. Zużycie paliwa jak na 2.0 143 km optymalne. Minus dla oszczędnych - nie zamontujesz gazu ( no chyba że masz 5000zł~)
~pabloj_21
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
zużycie paliwa dość duże przy małych przebiegach po mieście (około 10,5 l/100 km). w trasie przy spokojnej jeździe (ok. 110 km/h) zużycie paliwa na poziomie 7,5 l/100 km. serwis stosunkowo tani przy omijaniu ASO. niestety w moim przypadku awaria skrzyni biegów sprawiła, że koszty eksploatacji wystrzeliły w górę
~Misiek.
Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW
Jest ekonomicznie. Przy naprawdę ostrej jeździe spali 9-10 litrów. A tak normalnie to śmiało można się zmieścić w 6-7 litrach. Przy bardzo wolnej jeździe np gdy była śnieżyca i były zaspy na drogach to po przejechaniu trasy Kętrzyn-Mrągowo (30km) komputer pokazał spalone 1,6 litra czyli około 5,5 litra/100km
~bogdan
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Zakreśliłem \"dobrze\" ze względu na paskarskie ceny w ASO, ale niekoniecznie trzeba tam robić naprawy zwłaszcza, że panowie niewiele umieją, za to ekonomiczność silnika 1,8 jest rewelacyjna, przy mojej raczej spokojnej jeździe, no trzeba powiedzieć, że z przewagą \"na trasie\" nie przekraczam 7,5 l/100km, oleju również nie traci
~Zbigniew
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Silnik bardzo ekonomiczny. Natomiast serwisy i wszelkiego rodzaju naprawy są bardzo drogie, gdyż części i podzespoły bardzo częśto zaskakują w chwili, gdy mamy taką potrzebę ażeby dokonać naprawy lub wymiany. W serwisach usługi to 1/3 całkowitego kosztu. Osobiście nie polecam serwisu RENAULT - tam też są ludzie którzy się mylą!
~reno rulezz
Hatchback 2.0 i 16V 135KM 99kW
tutaj napewno wielu zaskoczę, 2 litry, 140 koni, benzyna a pali niewiele ponad 7 litrow na 100 km przy calkiem sprawnej jeździe, zimą litr wiecej. ceny w ASO makabryczne(szczerze odradzam) miła obsługa, poziom usług mierny!! zamienniki trudno dostępne, czesci oryginalne drogie (np. przetwornica do ref. ksenonowego 2 tyś.)
~Barto, mobil@onet.pl
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Zurzycie paliwa z tych aut co miałem w lagunie jest najmniejsze. Miasto 7,5-8,5. Na trasie każde auto jakim jeździłem pali zawsze mi najwięcej . Tylko że trasa u mnie to jest A4 lub autostrady niemieckie a spalanie jest 9-11,5l przyprędkości 160km-210km. Chyba że jadę nad polskie morze to na takiej trasie spala auto poniżej 7l.
~marvox@eranet.pl
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
nie wiem jak testują samochody ale mi nigdy nie udało się osiągnąć wymienianego zużycia zarówno tego jakie podaje producent jak i z testów różnych gazet. Średnio wychodzi 9,4, na trasie Gdańsk-Warszawa przy jeździe do 140(mękka) miałem 7,5 ale potem parę km po mieście i srednia na cały bak 8,9. Czy ktoś ma inne wyniki???