Lista ocen Renault Laguna II (749) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 775 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukaszch3
Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW
Samochód bardzo dobrze jeździ na gazie. Zrobione 70 tys km na gazie nic się nie dzieje. Silnik lądnie pracuje cicho i ekonomicznie. Jazda trase 70 km w 4 osoby potrafi zadowolić się 9-10 L gazu. Jestem bardzo zadowolony. W mieście klima szybka jazda od swiateł do świateł więcej niż 14 nigdy nie wziął
~Mariusz
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Gdyby to był LPG było by doskonale ale jak to diesel też nie jest źle zużycie paliwa okolo 6 litrów na 100 km. Klapa tylna kpl. z szybą w kolorze z przesyłką 300 zł przednia szyba ze wstawieniem pod domem nowa 350 zł używane są już za 90 zł. Więc jest tanio. Sworzeń około 15 - 20 zł amorki za 150 kpl...
~Jakubek
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
PRZESTRZEGAM. Koszty, koszty i jeszcze raz koszty. A właściwie nie. Nie koszty. DUUUUŻE koszty. Ten samochód to same koszty. Co chwila coś się w nim psuje. Koszty napraw astronomiczne. Koszty częsci - również z kosmosu. Ten samochód to studnia bez dna, zły sen, koszmar. Nie polecam nikomu.
~Sebastian
Kombi 2.0 i T 16V 163KM 120kW
Myślę że silnik dający tyle radości z jazdy, dusponujący sporą mocą i dużym momentem obrotowym, zadowalając się przy tym niespełna 13 litrami LPG to doby wynik, dodam że nie mam lekkiej nogi i myslę że można spokojnie zejść ze spalanie do 11 litrów, ale dopóki gaz kosztuje 2,8pln to po co??
~Przemyslaw
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Czesto robie dlugie trasy Polska- Anglia 1600km bez tempomatu z predkoscia 140-160 to spalam srednio 6 litrow na 100km. Zawsze na tej trasie mieszcze sie w 100 litrach jeszcze nigdy nie zatankowalem wiecej. Samochod jest uzytkowany w Anglii wiec czesci cenowo normalne nie mam pojecia jakie ceny sa w Polsce.
~Henryk G.
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Ekonomiczny silnik. Przeglądy i naprawy w serwisie drogie, ale w innych warsztatach normalnie. Poza drobnymi usterkami elektroniki (minimalne koszty) inne podzespoły sprawują się dobrze. Najczęściej trzeba wymieniać drobne elementy zawieszenia, które cenowo są porównywalne z innymi autami.
~Maciek
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Gdybym nie kombinował przy naprawach, to te 180 tys. kosztowałoby drugą lagunę!!! Turbiny kupuje się albo regenerowane, albo bezpośrednio od gareta, bo w renault to 8 tys z robocizną. Skrzynia kupiona za 600 zł a w renault 6 tys. Dół silnika 500 zł w renault za cały(regenerowany) coś ok 25 tys.
~Pawcio
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
najlepszy wynik udalo mi sie uzyskac 4,8 l/ 100 km jazda na odcinku okolo 1500 km w przedziale od 110-130km/h - nigdy wiecej nie udalo mi sie tego powtorzyc normalnie to trasa okolo 5,5l/100km w miescie okolo 8l - mysle ze przy tej masie okolo 1,5 t i przy tych osiagach to calkiem niezly wynik
~kopiboy@wp.pl
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
pali 8,3 srednio wiec nie jest mistrzem ekonomiki ale cos za cos silnik nie maly kola wielkie i automat- nic za darmo- a w serwisie i na salonie wszystkich znam wiec przeglady mam za prawie pol ceny- to juz moje 4 renault I NIC- cisza spokoj- gdzie chce tam zajade w bardzo przyjemnych warunkach

Usterki Renault Laguna II

Renault Laguna II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Radoslaw Waliszewski
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
na trasie okolo 1600 km ktora czesto pokom=nuje osiagam spalanie zedu 5.1 - 5.5 l / 100km , gdy mi sie spieszy spalanie wzrasta do 6l lub nieco czasem wyzej ale to juz predkosci 180-200km/h ogolnie przy jzedzie po miesie i krotkie trasy trzeba liczyc 6 l/100 , przy czestych i krotkich odcinkach nawet 7l/100