Lista ocen Renault Laguna II (749) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 775 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ab@abpaninstal.waw.pl
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
11litrów w mieście, 8 w trasie, przeglądy drogie, ceny części w serwisie bardzo wysokie, jakość napraw przeciętna, przy wymianie tylnego zawieszenia nie zwraca się uwagi że tylna tarcza hamulca jest całkowicie zardzewiała a klocki zablokowane i serwis firmowy oddaje klientowi samochód jako sprawny
~rok temu szczęsliwy posiadacz forda mondeo
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
zużycie paliwa w mieście 10.5 litra, na trasie 8.0 litrów , co do ceny to : na rok czasu jak mam to auto to myślę że w 20 tyś. zł.się do dnia dzisiejszego zmieściłem, przestałem liczyć po trzech miesiącach posiadania tego auta, poza tym nikt nie chce tego dziada kupić mimo niskiej ceny.
~Misiozorek
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Troche zbyt szeroka ta kategoria. Standardowe naprawy takie jak okresowe przeglady, klocki, opony sa w normie. Spalanie tez w normie. Jezdze gloneipo mniescie i pali 9.5 litra/100km juz od lat. Ale ceny napraw nadzwyczajnych (poswietlenie klimatyzacji i czujnik otwartych drzwi) sa szokujace.
~Western
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Jak chcesz kupić Lagune 2 a kumpel Janusz podpowiada zakup passata to odpowiedz sobie na pytanie. Czy warto dokładać w starsze auto i często naprawiać wielowahacze, które są drogie ? Laguna jest tańsza w utrzymaniu niż passat. Gdy się przesiądziecie to sami się przekonacie.
~partek
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
witam. spalanie lalki jest na poziomie 6,5 l w trybie mieszanym czasami się jedzie 120 km a czasami 50 km jak dla mnie to laguna 2 jest dość mało palącym autem ale wszystko zależy od jazy i od pogody. jeśli ktoś się nie zgadza to może ja mam taki model albo taki tryb jazdy...
~bialasqq
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
Auto kupione w listopadzie 2015 roku. Od tego czasu zrobiłem 14 tys km. Najczęściej jeżdże po mieście i taki wycyrklowane średnie spalanie wychodziło 8,5l/100 . W trasie 300km spalanie 6,5l przy jeździe 150-160km/h. Przy jeździe 100-110 km/h spalanie na poziomie 6l/100.
~Piter
Kombi 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Samochód psuje się średnio dwa razy na miesiąc. Ja miałem go miesiąc, a właściwie trzy, lecz po miesiącu zepsuł się na tyle że nie miałem już pieniędzy na naprawę i tylko dlatego nie psuł się dalej, bo nie jeździł. Przez pierwszy miesiąc NON STOP coś naprawiałem.
~romix86
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Spalanie auta przy jeździe po mieście nie jest złe średnio spala około 9 litrów podczas jazdy zbliżonej do ekonomicznej.W trasie zakoczyło mnie miło 7 litrów przy średniej prędkości 90/100 km/h. Myślę że to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę gabaryty auta...
~Bruno
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
Wbrew pozorom samochód tani w utrzymaniu. Regularne serwisy co 15 tys. km nie kosztują więcej niż u innych marek. Bardzo dużo zamienników oryginalnych części w bardzo dobrych cenach, a i oryginały nie za drogie np. ostatnio kupowany rozrząd i pompa wody za 350zł kpl!
Dziennik kosztów dla Renault Laguna II
6,9
9,4
11,4
~BEAUCE
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Teraz wszystkich zaskoczę najmniejsze spalanie już na CHIPie bez klimy jadąc zgodnie z przepisami na trasie wyniosło 3.8 l/100 na dystansie 125km. Teraz normalne spalanie (miasto,średnie,trasa autostrada) 7.0, 4.8-5.2, 5.7-6.7 l/100 przy jeździe sportowej średie 6,5 l/100