Lista ocen Renault Laguna III (249) - Ergonomia

Na liście zabraknie 197 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nowy właściciel
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Wszystko jest na swoim miejscu. Podczas jazdy automatycznie wiemy gdzie czego szukać. Jedynie włącznik tempomatu mógłby być umieszczony gdzieś w kierownicy, aczkolwiek nie jest to duży problem bo albo jedziemy z włączonym albo nie. Dziubki do sterowania temperaturą nie są zbyt wygodne, aczkolwiek wogole to nie przeszkadza bo cały czas mam ustawione 20°C. Regulacja głośności w radiu, oraz zmiana stacji jest niewygodna i trudna w obsłudze...
~Darek
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Tutaj prawie wszystko jest na swoim miejscu, przy minimalnej liczbie przycisków. Praktycznie radio, CD/MP3 i zestaw telefoniczny bluetoof obsługuje się trzema klawiszami i jednym pokretłem przy kierownicy. W dobrym miejscu w porownaniu do konkurencji czy poprzedniego modelu umieszczono hamulec elektryczny. Jedyne co bym zmienił to główny włacznik tempomatu (muszę go przez chwilę szukać ręką. Wadą jest zbyt mała liczba niezaduzych schowków. W...
~Mariusz
Hatchback Phase II 1.5 dCi eco2 110KM 81kW
Tutaj mały zgrzyt, bo w 206 w drzwiach miałem schowki, w które spokojnie mieściły się na stojąco butelki soku litrowego. Tutaj to jest niemożliwe — schowki w drzwiach są ograniczone od góry. Kieszenie z tyłu przednich foteli to jakiś żart — są tak ciasne, że ledwie wejdzie tam kartka A4. Jeśli chodzi o guziki i ich rozmieszczenie, tutaj jest elegancko. Do regulacji temperatury climatronica wolałbym chyba pokrętło, ale jest jak jest.
~Schreder
Hatchback 2.0 16v 140KM 103kW
Podłokietnik w odpowiednim miejscu, schowki w drzwiach w miarę ok, jest normalny i utrzymujący napoje cupholder umiejscowiony tak, aby nawiew chłodził napój, schowek pasażera jest bardzo duży. Poza tym przeciętnie, nie ma tutaj rewelacji, szczególnie, że bagażnik w liftbacku jest dosyć mały, szczególnie przez to, że jest bardzo płytki. Z tyłu przy kierowcy 1,75m zostaje troche miejsca ale nie jest to na pewno gigantyczna zaleta tego samochodu.
~Paweł
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Bardzo podoba mi się filozofia projektowania wnętrza w francuskich samochodach. Kierownica posiada 4 przyciski, wszystkie do kontroli tempomatu/limitera. Wygląda bardzo schludnie. Kontrola radia odbywa się za pomocą dodatkowej kolumny umiejscowionej poniżej prawej manetki, bliżej kierownicy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Tempomat oraz limiter prędkości jest uruchamiany z poziomu tunelu środkowego dwoma przyciskami. Jak dla mnie na +.
~Dawid S
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
i tu jest popis francuski projektantów schowków jest dużo w każdy prawie gniazdo zapalniczki patenty z klapnięciem foteli są nie do zastąpienia zwłaszcza ten w bagażniku. Bagażnik przestronny nie jest to kolos i smukła linia tylnej szyby znacznie go zmniejsza (ale za to jak wygląda :) ) w wersjach z otwieraną tylną szybą znacznie praktyczniejszy. Sterowanie kierownicy jeśli ktoś jeździł francuzem intuicyjna cała reszta połapie się bardzo szybko.
~Filip
Coupe 2.0 dCi 150KM 110kW
Fotel kierowcy z dużym zakresem ustawiania. Kierownica również. Do tego multimedia są łatwe do ogarnięcia. Cały panel obok lewarka skrzyni biegów odpowiadający za nawigację to już inna kwestia. Najlepiej gdy osoba obok trochę pomogła gdy trzeba coś nastawić w trakcie jazdy. Inaczej lepiej zrobić to przed trasą. Ale ciężko mi sobie wyobrazić jak mogło być to rozwiązane inaczej. Samo radio multimedia bardzo intuicyjne.
~Jacek
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Jeżeli ktoś jeździł innymi Markami pewnie będzie chwilę potrzebował żeby się nauczyć na pamięć tego co tam się znajduje ale jak to Francuzach Monetki od sterowania tempomatem na kierownicy radio w po prawej stronie bez problemu przy Kierownice nie trzeba ściągać ręki Skała kierownica by usługiwać radia a co do obsługi Panelu klimatyzacji jest on bardzo intuicyjne. Ilość przycisków w samochodzie wydaje się sprowadzone do minimum
~rodzinny_ziomek
Hatchback Phase II 2.0 16v E85 eco2 140KM 103kW
Deska rozdzielcza jest prosta, ale jej kształt jest nie codzienny co sprawia że ma się wrażenie że to nie jest auto z przed lat, tylko coś nowego. Dostęp do wszyskich funkji jest bez odrywania łopatek od fotela. Prosto u funkcjinalnie. Moje auto to bose edition, czyli w pakiecie mam wszystko. Jedyna wada to brak możliwości wyciszenia podczas rozmowy telefonicznej tak żebym ja słyszał rozmówcę a on mnie nie.

Usterki Renault Laguna III

Renault Laguna III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kawalusar
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Niewielka ilosc guzikow, a wszystko jest. Zadnych debilnych rozwiazan, jak obsluga komp pokladowego czy regulacja podswietlenia deski rozdzielczej w A4. Za menu kompa, w jezyku polskim notabene, ktos powinien dostac nagrode. Idealna obsluga tempomatu, wlaczasz raz przyciskiem na konsoli centralnej, a poznije sterujesz przyciskami na kierownicy, a nie jak u reszty jakimis suwakami na manetce od wycieraczek.