Lista ocen Renault Laguna III (249) - Ergonomia

Na liście zabraknie 197 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Jest dobrze - ale mogłoby być lepiej. Brakuje miejsca/półki na komórkę, pozostaje popielniczka jako półeczka - a i tak przy mocniejszych zakrętach lata po samochodzie. Generalnie nieźle urządzone wnętrze.Plastiki dobrej jakości - mam tzw. półskórę - wyglada dobrze, oczywiście pełna skórka byłaby jeszcze lepsza.
~gorciu
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Właśnie za to między innymi wybrałem Lagunę. Minimalizacja w pełnym znaczeniu tego słowa, człowiek nie dostaje oczopląsu od gigantycznej ilości przycisków na desce a co za tym idzie jedzie się bezpieczniej. W porównaniu do nowego citroena c5 Lala wygląda jak uboga krewna - ale o to właśnie chodzi - duży plus
~Szymon k. Wrocławia
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
trudno sięgnąć kierowcy do schowka z prawej - podłokietnik przeszkadza, super mechanizm rozkładania tylnych siedzeń, powinna być klapka w podłokietniku na narty itp., piękna konsola środkowa, minimalizm czystej formy i niczego nie brakuje, b. fajne siedzenia półskórzane w wersji dynamique, polecam bluetooth do telefonu
~Artur
Hatchback 2.0 16v 140KM 103kW
I tutaj również wielki pozytyw. Łatwo dostępne i proste w eksploatacji obsługa dwustrefowej klimatyzacji, radia z manetki pod kierownicą, czytelne i ładne wizualnie zegary, automatyczny hamulec ręczny, przyciski sterowania szyb i lusterek we właściwym miejscu. Zupełnie jak nie "francuz"...
~mackmannn
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Wnętrze w przedniej części jest dość nietypowo zaprojektowane - tunel wchodzi jakby pod deskę rozdzielczą, która wisi w powietrzu, fajnie to wygląda i daje poczucie przestrzeni. Większość dzisiejszych aut (Insignia, 508) jest mocno zabudowana i przez to ciasna. Zdecydowanie wolę pod tym względem Lagunę.
~everand
Hatchback 2.0 dCi 130KM 96kW
Hands Free przede wszystkim (karta w portfelu i zero kluczykow w kieszeni). Generalnie wszystko na miejscu moze poza dwoma rzeczami ktore dla mnie nie maja az tak duzego znaczenia: troche kiepski uchwyt na kubki (szczegolnie w wersji ze sterowaniem navi w tunelu) oraz troche plytki schowek na okulary.
~edip1976
Grandtour 2.0 16v dCi 180KM 132kW
system Audio mimo że Firmy Bose to jednak nie zwala z nóg. może to feler mojego egzemplarza. obsługa radia klimy navi bez problemów. choć 2010 był to TOP audio zestaw. dziś trąci już myszką... czas robi swoje. elektornika idzie do przodu. schowków jak dla mnie z przodu wystarczająca ilość, z tylu już gorzej.
~keTrab
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Dla mnie super wszystko pod ręką, może wyłącznik ESP w słabym miejscu - po lewej stronie kierownicy, ale nie korzystam często. Sterowanie radiem bardzo inuicyjne, tak samo z nawigacją Carminat. Świetny układ sterowanie pomiędzy fotelami. No może jeszcze włącznik tempomatu jest słabo zlokalizowany.
~relteg
Coupe 2.0 dCi FAP 180KM 132kW
Wszystko jest na swoim miejscu i od razu dostępne, a jeśli nie od razu to tak jak w każdym samochodzie trzeba się go \"nauczyć\". Jeśli człowiek po przejechaniu kilku tyś. kilometrów nie ma z tym problemu to znaczy, że ergonomia jest w porządku. Tak właśnie jest w Renault Laguna Coupe Monaco GP.
~cbt57
Grandtour 2.0 dCi 130KM 96kW
Ergonomia jest super z jednym wyjątkiem: w sterowaniu radiem jest poważny babol. Większe pokrętło jest od zmiany ścieżki na płycie lub stacji radiowej a mniejsze pokrętło jest od zmiany głośności. To irytujące bo każdy pasażer chcący ściszyć lub zgłośnić zmienia mi piosenkę.