Lista ocen Renault Laguna III (249) - Ergonomia

Na liście zabraknie 197 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafik
Grandtour Phase II 2.0T 170KM 125kW
Z minusów to małe schowki w drzwiach i tylko jeden uchwyt na kubek. Schowek pod podłokietnikiem bardzo fajny, dużo się w nim mieści. Schowek pasażera także jest duży z wygodnym dostępem. Jeśli chodzi o funkcje auta i obsługę przycisków, to wszystko jest intuicyjne, bardzo szybko można się nauczyć. Sterowanie radiem przy kierownicy jest idealnie zrobione, zawsze mi się ono podobało w Renówkach.
~asb
Coupe 3.5 V6 240KM 177kW
Wszystkie przełączniki na swoim miejscu. Dodatkowo przy kierownicy manetka do sterowania radiem i telefonem. Pozycja za kierownica bardzo wygodna. W przeciwieństwie do coupe innych marek, nie szura się tyłkiem po ziemi, co mi osobiście odpowiada. Fotele masywne i wygodne, nadają się nawet w bardzo dalekie trasy. Z tylu miejsce dla osób o wzroście max 1,80. Duży bagażnik z dodatkowymi schowkami.
~ronin1976
Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW
Wszystko w zasięgu rąk/nóg, we właściwym miejscu. Nie wymaga czytania instrukcji aby zaznajomić się z wszystkimi najważniejszymi funkcjami. Można przedstawiać za wzór dla wielu aut tej klasy, które powstawały często później niż Laguna w tej wersji. Obsługa nawigacji, radia, komputera bardzo intuicyjna, nie ma przerostu ilości przycisków przez co obsługa tych elementów nie odwraca uwagi od drogi.
~Piotr
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Sterowanie audio pod kierownicą wymaga długiej nauki - później można docenić jego zalety. Sterowanie nawigacją przy pomocy joystika rewelacyjne, bez porównania wygodniejsze od dotykowego na ekranie. Klimatronik bardzo prosty w obsłudze. Wszystkie wyłączniki na właściwym miejscu w zasięgu ręki. Karta hands free, sposób składania tylnych oparć, otwierana szyba tylnej klapy - bardzo wygodne i przydatne.
~wojciech
Grandtour 1.5 dCi 110KM 81kW
w porownaniu do astry III - kosmos ;-) schowki duze i male, w kabinie i bagazniku itp.; podlokietnik ze schowkiem dla kierowcy to super sprawa; 2 gniazda 12 V (kabina + bagaznik); obicie foteli mam zwykle bez skory - chwale sobie plastikowe oslony plecow foteli -> dzieciaki beda mialy co kopac ale latwo to wyczyscic ;-) czasami otwieram tylna szybe zamiast przedniej ale moze mam nieforemne rece i paluchy?
~balker
Grandtour 2.0T 16v 205KM 151kW
Auto nie przytłacza niesamowitą liczbą przycisków, których nie da się ogarnąć. Wszystko jest na swoim miejscu (oprócz chyba tylko włącznika tempomatu). Duży plus za nawigację TomTom, która jest często aktualizowana, a i stosunkowo tania w utrzymaniu (w poprzednich rocznikach niestety był Carmiat, który dość szybko stracił wsparcie i nie ma nowych map).
~Francik
Hatchback 2.0 dCi 130KM 96kW
Dla mnie rewelacja. Wszystkie przełączniki w odpowiednim miejscu i o odpowiednich rozmiarach, więc cóż więcej chcieć. Po jeździe Meganką najbardziej docenia sterowanie radiem przy kierownicy. Dodtkowo dochodzi bardzo prosta obsługa tempomatu. Panel obłsugi klimy czytelny i prosty. Po co komplikować życie jeszcze bardzie, skoro i tak już jest skomplikowane.
~laguś
Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
Wszystko na swoim miejscu wygodne przejrzyste, Materiały wykończeniowe bardzo dobrej jakości zwłaszcza kokpit drzwi kierownica, Mi odpowiada hamulec ręczny elektryczny co prawda w klimie brakuje 0,5 stopniowej regulacji jak to było w II ale klima jest naprawdę super podobnie jak i ogrzewanie (załapałem się na koniec zimy to i sprawdziłem)
~Mik
Grandtour 2.0 dCi 130KM 96kW
Uważam, że bardzo wysoki poziom. Wcześniej nigdy nie jeździłem Renault i początki były dość trudne. Po chwili przyzwyczajenia nie mam już żadnych uwag. Wszystko jest w zasięgu ręki, dość intuicyjne w obsłudze. Bardzo dobre sterowanie radiem z "pilota" przy kierownicy. Jak dla mnie to dużo wygodniejsze niż sterowanie z kierownicy.
~Radek
Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW
Generalnie wszystko na miejscu i pod ręką ale przycisk aktywacji tempomatu między fotelami to niezbyt trafiony pomysł, ponadto największe pokrętło radia zazwyczaj reguluje głośność ale w renault tak nie jest co jest nielogiczne. Natomiast w tej klasie pojazdu brak kontrolki zużycia płynu do spryskiwaczy szyb to skandal.