Lista ocen Renault Master III (46) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sprintertrans@op.pl
Furgon 2.5 dCi 150KM 110kW
Po 300 000 km zatarły się tulejki przy wybieraku. Biegi wchodziły jakby były na gumie....ciężko i bardzo ciasno. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak rozciągnięte cięgiełka czy problem miedzy dźwignią a skrzynią. Podejrzewamy też że olej jest już zużyty i należy go wymienić - nic bardziej mylnego ! To tylko tulejki. Są dwie drogi ; albo wyjmujemy skrzynię i zmieniamy tulejki (tulejka kosztuje 10-15 zł)i wtedy największe koszty to robocizna za...
~Snajper
Furgon 2.5 dCi 150KM 110kW
Skrzynia 6 biegów niestety fabrycznie za ciasno spasowana. Jak i silnik siada niespodziewanie lecz poza tym pancerna jedynie to lozyska które trzeba wymienić u dobrego fachowca by spasowal je dobrze. Jedyne ostrzezenie to zmieniać biegi w miarę wolno nie jak w rajdowce. Koło zębate 1 i 2 biegu mają bardzo duże różnice w wielkości a synchronizator jest słabej jakości więc łatwo się wysypuje.
~Paweł
Furgon 2.5 dCi 120KM 88kW
co do skrzyni nie mam większych zastrzeżeń , co prawda już ma za sobą dwa serwisy pierwszy raz zaczęła troszkę hałasować ale szybka interwencja czyli wymiana oleju zaprzestała hałasowi a przynajmniej wydłużyła życie skrzyni, natomiast druga usterka to zatarte linki wybieraka skrzyni biegów(dostępny tylko oryginał 330zl plus 80zl wymiana) co do zestopniowania to super plus duża oszczędność paliwa
~Krzysztof Olecko
Furgon 2.5 dCi 120KM 88kW
To już moja druga skrzynia biegów w tym aucie.to jest mój trzeci master(nigdy więcej) Sprzedający te skrzynie maja z kogo złupić.Ze względu na to ocena skrzyni: -ściema -części sakramencko drogie -łożyska w skrzyni (najwyżejdo roweru dziecięcego) -synchronizator drugiego biegu(żenada) Zmiencie to konstruktorzy na miłość boską!!!!!!!!!
~andyzet@poczta.onet.pl
Furgon 3.0 dCi 136KM 100kW
Jeżdżę nim od nowości i jako jedyny kierowca a więc przejechałem na niej 400 tys km, jednak wiem od innych, że to i tak dobry wynik. Po tym przebiegu zgrzyty, opory przy przełączaniu biegów, wyskakujące biegi. Mam teraz 430 tysięcy i narazie nic nie naprawiąłem bo boję się jej wyciągnąć. Jeżdżę delikatnie i dmucham na zimne.
~PAWEŁ RACHWAŁ
Furgon 2.5 dCi 120KM 88kW
We wszystkich masterach coś jest nie tak 1- 2006 rok 5 biegowa padł wysprzęglik przy przebiegu 230000km - pracuje cicho 2- 2007 rok 6 biegowa działa ale jest głośna od 200000km 3- 2009 6 biegów wysprzęglik przy 200000km, przy 220000km łożysko wybieraka skrzyni. Pracuje dość cicho.
~andyzet@poczta.onet.pl
Furgon 3.0 dCi 136KM 100kW
Tak samo jak silnik, żadnych uwag. Przy 280 tys. strzelił hydrauliczny wysprzęglik. Chciałem wymienić od razu całe sprzęgło, jednak serwis po dokonaniu pomiarów tarczy i docisku stwierdził, że nie ma sensu. Po prostu było jak nowe. Wymieniłem tylko wysprzęglik i jest super.
~MateuszP
Furgon 2.5 dCi 120KM 88kW
6 biegów idealnie na trase pomaga uzyskać mniejsze spalanie i zmniejszyć troche hałas; chodzi bez zarzutu czasami tylko trzeba się przyłożyć do wstecznego:)samo umiejscowienie lewarka jest świetnym pomysłem ale przy dłuższej jezdzie męczy się prawa noga bo ogranicza troche swobode
~masterek
Furgon 2.5 dCi 120KM 88kW
Nie mam na nią słów. Autko ma 5 miesięcy i 4 razy w servisie. Ciągle jakieś usterki. Ostatnio mechanik zerwał śróbę mocującą skrzynię i cytuje "zastosowaliśmy dłuższą szpilkę którą wkleiliśmy na specjalny klej" No czy to jest normalne podejście do sprawy w nowym samochodzie!!!!!
Dziennik kosztów dla Renault Master III
11,1
~MAJSER MASTER
Furgon 2.5 dCi 100KM 74kW
Chodzi delikatnie, ułożenie drążka wygodne. Zapominam się czasem jak wsiadam do VW TRansporterów i szukam drazka wyżej ;-) ale ułożenie drażka obok kierownicy zapewnia, szybkie reagowanie i wygode dla pasażera obok - nie ma poobijanych kolan ;-)