Lista ocen Renault Megane I Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 (29) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Meganek 1.6.16V
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Auto jest z tymi osiągami i przy tym silniku ekonomiczne, bardzo dobrze przyspiesza na trasie, nie trzeba często redukować biegu , wyprzedzanie to przyjemność nawet przy obciążonym samochodzie. Na każdym biegu przyspiesza płynnie i chętnie a to dla kierowcy frajda z jazdy. Jeżeli chodzi o ceny części to zależy gdzie sie kupuje . Auto kupiłem po gwarancji więc do ASO Renault nie jeżdże na przeglądy to zostaje pieniędzy na ewentualne naprawy, a...
~stoodent
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wlączona klimatyzacja cykl mieszany (miasto/trasa/autostrada) średnio około 6,5 - 7,0 jeżdząc z wyczuciem. Goniąc go na autostradzie spalił mi maksymalnie 8l. W miescie spalił najwiecej 8,5 (jezdzac agresywnie). Nie serwisuje Meganki w ASO, tylko u znajomego mechanika. Ceny części "bardzo normalne". Autko ma przejechane 85 000 narazie tylko wymiana filtrów i oleju oraz przymierzam sie do wymiany rozrządu i klocków.
~Jack
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
zużycie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, zwłaszcza przy takiej mocy silnika, w trasie można zejsc do 5,5 litra/100 km w mieście nie wiecej jak 7 chyba że zimą, przeglądy tanie a naprawy bardzo rzadko i większość rzeczy można zrobić samemu, koszty nie są tak wysokie jak mnie straszyli niektórzy
~wielkiwal_2005
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Ekonomiczność mojego Renault była co prawda zjawiskiem realnym, bo faktycznie nawet jako auto z instalacją gazową nie palił zbyt dużo. Cóż jednak z tego, jeśli do zadowalającego spalania doliczałem miesięcznie kilkaset a czasem kilka tysięcy na naprawy.
~jack1104
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Części na szczęście jeszcze nie kupowałem i oby tak dalej. Jeżdżę dynamicznie do 120km/h, 30% w mieście reszta poza nim. Benzyny palił średnio 7,5 l/100km, gazu pali 8,2l/100km. Jak nie przekraczam 100km/h mieszczę się w 7,5l.
~katowiczanin@o2.pl
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Na trasie do Wroclawia z Katowic udalo mi sie (zanim miasta byly w 100% polaczone autostrada A4) uzyskac wynik 4.7 l/100km. Da sie tym samochodem jezdzic ekonomicznie. Srednio bez trudu da sie uzyskac wynik ponizej 7l/100km.
~renault megane classic 1.6 16v
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Silnik jest naprawdę ekonomiczny-w klasie 1.6 jest to chyba jeden z najbardziej ekonomicznych silników-przy spokojnej jeździe potrafi nawet spalić 5,5 l/100 km, przy gazie jest to od 6,5 do 8l/100 km, ale jest to sekwent.
~rowa
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Zużycie paliwa - pozytywne zaskoczenie,tym bardziej, ze to automat. W pierwszych 5-6 latach użytkowania bardzo ekonomiczne auto. Póżnej coraz gorzej, naprawy coraz częstsze. Naprawy zawieszenia co rok.
~etkubera@wp.pl
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Zużycie paliwa przy spokojnej jeżdzie w mieście z klimą 7,5l poza miastem 6,5l przy silniku 1,6 to b.dobry wynik. Ceny przeglądów i napraw w ASO astronomiczne, chociaż nie mam porównania z innymi markami.
~biszkopt00@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
na trasie zużycie paliwa(benzyna) poniżej 6 litrów przy jeździe do 120 km/h i cały czas z klimą. Średnie max przy jeździe mieszanej 6,8 l/100km, ale też z klimą
Renault Megane I Sedan