Lista ocen Renault Megane I Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW 1999-2003 (23) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~renault megane classic 1.6 16v
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Nie jest taki miękki jak to wypisują wszystkich gazetach- w porównaniu do mojego starego bx to szczególnie na pofałdowaniach i długich nierównościach meagne się chowa! Poza tym z przodu zawieszenie na nieregularnych dziurach i pofałdowaniach stuka, teraz nawet w tylnym coś tam stuka. Jest w wygodnie i dość komfortowo-gdyby nie stuki to może być.
~radeos91@o2.pl
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Auto na pewno OBALA MITY o złych wadliwych zawieszeniach francuskich. Dwie kolumny z przodu mcphersona i belka skrętna z tyłu dobrze się sprawdzają. Jak na swoje gabaryty dobrze trzyma się drogi. Jednym mankamentem który może sprawić że bedziesz musiał zaglądać w zawieszenie to gumy drążka stabilizatora - drobnostka!
~Meganek 1.6.16V
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Układ jezdny to w/g mnie średnia ocena dla tego modelu , trochę za miękki, na zakrętach przy szybkiej jeżdzie można mieć wrażenie że auto odpływa trochę z drogi. Natomiast wspomaganie wcale nie daje odczucia że auto prowadzi się niepewnie, kierownica daje pewnośc prowadzenia dla kierowcy .
~katowiczanin@o2.pl
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Osobiscie wole sztywniejsze zestrojenie zawieszenia, ale mozna to zrobic kupujac sprezyny lub sprezyny+amortyzatory o bardziej "sportowej" charakterystyce. Wysoki komfort. Amortyzatory nie wyciekly i nie nosza dramatycznych sladow zuzycia mimo przebiegu 120.000km.
~Jack
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
po zrobieniu 150 tysięcy do wymiany jeden drążek kierowniczy razem z końcówką, co jakieś 20 tys. km wymiana gum stabilizatora, przeważnie zewnetrznych, groszowa sprawa i 20 minut roboty
~stoodent
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Bez problemów. Auto narazie nie jest wyeksploatowane. Nic nie stuka. Prowadzi sie pewnie zarówno przy niewielkich prędkościach na krętych drogach jak i przy dużej szybkości.
~Laasi
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Aktualnie po tej zimie pojawiło się wiele dziur i chociaż autko dobrze wyłapuje je to jest to i tak za dużo i to się czuje. Ogólnie jeździ się dobrze.
~RACHE
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Wspomaganie świetne zawieszenie także, jeździłem niemiecką corsa B ... tragedia.. zawieszenie tak sztywne, że najmniejsza dziurka i autem \"telepie\"
~wielkiwal_2005
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Niestety skandaliczny. przez osiem miesięcy użytkowania wymieniłem kilka kompletów łożysk i trzpień w tynej piaście.

Usterki Renault Megane I

Renault Megane I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~biszkopt00@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Przy jeździe po polskich drogach wymieniałem do tej pory tylko gumy stabilizatora, bo się już wybiły, poza tym bez większych zarzutów
Renault Megane I Sedan