Lista ocen Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013 (23) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lasek
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Generalnie jestem rozczarowany. Auto kupiłem nowe prosto z salonu plus założona instalacja gazowa BRC ale spalanie przekracza moje oczekiwania. Przejechałem już około 5000 km, głównie trasa do pracy około 13 km w jedną stronę z przewagą autostrady niż miasta ale zdarzały się i wyjazdy w dłuższą trasę. Silnik jest starej konstrukcji (sprawdzona jednostka bez doładowania) ale po wielu modernizacjach i pali za dużo jak na dzisiejsze czasy....
~driver
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
Spalanie bardzo umiarkowane. Na trasie 800 km, głównie autostrady z przepisową prędkością, trochę miasta, auto spaliło 4.4 l/100 km w 2 osoby z bagażem i cały czas na klimie. To wskazanie z komputera potwierdzone dokładnie przy tankowaniu. Na pełnym baku (ponad 60 l) można bez problemu zrobić 1500 km jeśli się jedzie w miarę oszczędnie (tzn. zgodnie z przepisami). Cena zakupu i części eksploatacyjnych znacznie niższa od konkurencyjnych marek...
~Sebo
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
auto ma bardzo dobry stosunek kosztów eksploatacji do ceny zakupu, spalanie rzadko kiedy przekracza 5 l na setkę, do tej pory od nowości nic nie nawaliło ( auto regularnie serwisowane ) - oprócz rzeczy eksploatacyjnych ( płyny filtry itp ) nie było trzeba ponosić żadnych kosztów
~piotr
Grandtour Facelifting 2013 2.0 T Renault Sport 220KM 162kW
wiadomo ze to nie 1.9TDi od przyslowiowego Janusza z wasem"tzw funkiel nowki z Niemiec od dziadka emeryta" wiec swoje zje, swoje wypijje, swoje kosztuje. Opona 18 to nie 14 wiec koszty rzecz wzgledna. jak na 220KM naprawde przyzwoite wiec nie ma co sie przyczepiac .
~Endrju
Grandtour Facelifting 2013 Energy TCe 115KM 85kW
Wymieniam głównie olej ( co 10-12 tys km) i materiały eksploatacyjne. Generalnie jak do tej pory nie miałem żadnych nieprzewidzianych napraw podnoszących koszty eksploatacji. Spalanie jak na ten silnik mogłoby być trochę niższe ale jest do zaakceptowania.
~Wojtek
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Bardzo niska cena zakupu niestety okupiona jest bardzo wysokimi kosztami serwisu w ASO (np obowiazkowy przeglad LPG co 15 tys kosztuje 500pln) inne czynnosci serwisowe rowniez dramatycznie drogie, ceny wyzsze srednio o 30% wzgledem Hondy czy Toyoty.
~Sebastian
Grandtour Facelifting 2013 dCi 110KM 81kW
Przez dużą utratę wartości ubezpieczenie nie przyprawia o ból głowy, spalanie na średnim poziomie 5,2 w cyklu mieszanym sprawia, że na stację benzynową jeździ się bardzo rzadko
~Grad
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
koszty utrzymania niskie, klocki 150 zł, tarcze 300 zł oryginał w sklepie internetowym, filtr kabinowy węglowy 34 zł. Jednak spalanie mogło być niższe.
~Jan 11
Grandtour Facelifting 2013 Energy dCi 110KM 81kW
Póki co oprócz naprawy klimatyzacji, wymiany sprężyn, tarcz i klocków od razu po zakupie to jedynie filtry i płyny eksploatacyjne więc ciężko mówić o kosztach.
~Michał
Grandtour Facelifting 2013 dCi 95KM 70kW
Auto dość ekonomiczne, trochę spodziewałem się mniejszego spalania, ale wynik i tak jest całkiem niezły patrząc na wielkość i pojemność tego autka.
Renault Megane III Grandtour Facelifting 2013