Lista ocen Renault Scenic I Minivan 1.6 i 90KM 66kW 1996-1999 (58) - Całokształt

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RoN
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Długo zastanawiałem się czy pisać tą opinię. Z jednej strony jest to auto, które pokochała moja młodsza córka, z drugiej nękają mnie zaniedbania poprzednich właścicieli. W zasadzie należałoby napisać krętaczy. Bo jak nazwać kogoś, kto zamiast wymienić termostat wydłubuje z niego bebechy i wstawia pustą skorupę? Wiem dlaczego ktoś to zrobił - myślał dureń, że uszczelka pod głowicą pada, bo po wstawieniu nowego termostatu płyn kipiał w zbiorniku...
~tewu
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Ogólnie samochód oceniam dobrze. Jest to znakomite auto dla rodzinki z dziećmi. Bardzo dobra widoczność, dużo miejsca, idealne dla wysokich. W miarę ekonomiczne - spalanie 7-8.5l. Awaryjność też nie jest wysoka - nigdy nie miałem przypadku, żeby odmówił posłuszeństwa na środku drogi ;) Gdyby nie problemy z wentylacją i ogrzewaniem oraz zbyt słaby silnik, ocena byłaby wyższa. Kupiłbym takie auto jeszcze raz ale pod warunkiem, że silnik...
~rstan@op.pl
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Serwisy są fatalne,nie tylko w Polsce (Szczecin)ale w Niemczech (Lubeka) również.Odebrałem auto z niedokręconym przednim kołem,podmieniono również części.Na trzeci dzień po przeglądzie odpadł zderzak przedni,skradziono kostki mocujące (180,00zł)Mam więc poważne problem gdzie serwisować ?Renault Poland potraktowal sprawe fatalnie- Serwis to osobna firma i oni za to nieodpowiadają !!! A przecież widnieje znak firmowy Renault na każdym serwisie?
~rosta3@wp.pl
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Auto eksploatuję od nowości.Do pięciu lat ocena byłaby 4, obecnie po 9 latach eksploatacji tylko słaba trója. Uciążliwością jest brak w Szczecine dobrego serwisu tak autoryzowanego jak i nieautoryzowanego. Szczególnie mocno zawodłem sie na serwisie firmowym. Generalnie auto jest bardzo wygodne, jazda nim jest przyjemna, szczególnie dłuższe podróże. Strona techniczna psuje obraz tego samochodu.
~bgasiorek@wp.pl
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
I- szy właściciel, usterki:- na początku zablokowana klapka obiegu wewnętrznego powietrza,-wymiana tablicy kontrolnej, - wymiana katalizatora x4 ,po 200.000 - wyrzucenie katalizatora, - po 50.000 wymiana lewego łożyska w przodzie, 110.000 urwanie paska rozrządu wymiana w ramach gwarancji i naprawa głowicy, 170.000 - peknięty kolektor spalin 2x, 220.000 wymiana amorów- ale ogólnie nieżle
~robroj1@poczta.onet.pl
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Pomimo drobnych wad konstrukcyjnych (nawiew, amortzatory, małe koła ....) samochód godny polecenia dla wszystkich amatorów wygodnej podróży z dużą ilością bagażu i rodziną. Ja jestem z nigo bardzo zadowolony i następny też będzie taki. Przy odrobinie fantazji można z niego zrobić niezłe "cacko". ja na ten przykład bez dużych przeróbek zamontowałem system Video.
~jacekchoj1
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
auto sprytne rodzinne i wielozadaniowe jak na obecne czasy tanie w utrzymaniu pod względem spalania i części wbrew opiniom o autach francuskich auto sprawuje się nienagannie jeżeli chodzi o pierwsze wydania i roczniki nie ma problemu z częściami są dostępne nowe i to w dostępnych cenach jak również można bez problemu dostać używane części
~misha997@tlen.pl
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Scenic mimo tych dwóch powaznych awarii nie stracił w moiej opini ani trochę. Jak każy francuz ceirpi na rózne drobiazgi ale usunięcie ich nie rujuje kieszeni (jesli nie robimy tego w ASO). Jak na jego rozmiary wygodą i miejscem dla pasażerów może konkurowąc z limuzynami. Bardzo dobre auto rodzinne. Polecam go. Następny tez będzie Scenic
~hary
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Ogólnie, masakra... Samochód ani dla rodziny, ani do wożenia czegoś cięższego. To nie nadaje się do niczego. Napęd na przód - totalna porażka, nie wiem co w nim było przez pół roku zmieniłem 2 razy opony bo na każdych się ślizgał i lato i zima, w końcu kupiłem nowe i to samo. U mechanika nic nie stwierdzono jak i w ASO
~Pawlik
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Uważam że to auto zasługuje na dobrą ocenę.Jeżeli kupimy auto zadbane,a sami również o nie zadbamy, to będzie nam służyl i nie sprawiał wiele zawodu. Ale to odnosi się każdego auta. Nie ma w nim nic szczególnego, ale warto kupić jeśli nie stać nas na drogie w utrzymaniu auto wyższej klasy
Renault Scenic I Minivan