Lista ocen Renault Scenic I (840)

~AS
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
Bardzo dobrze wchodzi na obroty. Moc 90 km/h mi w zupełności wystarcza, bo wcześniej jeździłem Matizem i mam nawyki w prowadzeniu z tamtego samochodu. Dobrze zbiera się przy wyprzedzaniu, nawet na 5 biegu, ale nie należy zapominać o obrotach i nie zaszkodzi redukcja. (Silnik)
3,2
~th_omas
Minivan 1.6 i 90KM 66kW
ogólnie - gdyby nie te problemy z silnikiem i mniejsze zużycie paliwa było by całkiem dobrze - może w moim egzemplarzu silnik był bardziej zawodny niż w innych - miejsce wewnątrz, pozycja za kierownicą, łatwość prowadzenia i manewrowania stawia go wysoko!
~Grzegorz
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Idealny samochód dla rodziny. Tani w eksploatacji. Bardzo obszerne i wygodne wnętrze. Podobno \"francuzy\" się psują, mój się jeszcze nie zepsuł(cewki nie liczę bo miałem 1 sagem i ta się właśnie spaliła). Kupowałem go bez przekonania bo to francuz więc wykupiłem asistance za 200zł w razie potrzeby holowania jeszcze na szczęście nie byłem zmuszony z tego korzystać. Wcześniej jeździłem autami niemieckimi i muszę powiedzieć, ten jest dużo...
~Mmm
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Idealne auto dla 2+1, za rozsądne pieniądze, duże i funkcjonalne wnętrze ogrom schowków, duży bagażnik pomimo butli Lpg w kole ale zrezygnowałem z dojazdówki na rzecz pianki w sprayu, wózek wychodzi w całości bez rozkładania, auto tanie w eksploatacji, pancerne i wytrzymałe wnętrze poddawane codziennej próbie dziecka, a niebawem już dwójki:) Silnik całkiem zrywny, 110km które pewnie było kiedyś jest zadowalające na miasto i wakacyjne wyjazdy...
3,3
~Mateusz
Całokształt to średnia pozostałych ocen. Ogólnie auto było OK
~Tomek
Minivan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Polecam to auto nie zamienił bym się na volkswagena , ani opla, bo jest o wiele przyjemniejsze, i komfortowe.
~Marcin1978
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Za tą cenę otrzymujemy super auto. bardzo chodliwy towar na rynku wtórnym. Bo jak ktoś ma kupić osobówkę to woli w tej cenie kupić Scenica, który oferuje więcej możliwości o jest super funkcjonalny i uniwersalny.
2,9
~Rafał z Legnicy
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Użytkowałem trzy lata, gdzie po pół roku zacząłem w renie inwestować. Mówiłem \"zrobi się i będzie się jeżdziło\" i to był błąd. Jeżeli co zaczynie się dziać tych autach to trzeba się jak najszybciej pozbyć. Znajomy lagunę tak samo zaczął dopieszczać finansowo po roku jeżdżenia.
~krzysiek
Minivan 1.9 dTi 98KM 72kW
Nie jest piękne, nie jest luksusowe ani szpanerskie. Jest to auto rodzinne i ta funkcje spełnia doskonale, do tego ekonomiczne, bezawaryjne, tanie w utrzymaniu, i przy tym bardzo wygodne i bezpieczne. Niestety panienki z dyskoteki raczej na niego nie polecą.
3,5
~eblis73
Minivan 1.8 16V 116KM 85kW
Niestety sam silnik \"słyszalny\" w kabinie nawet na postoju. Słabe wyciszenie. Auto nie jest sportowe. Natomiast daje radę na trasie i kiedy jest juz rozpędzone,to przyspiesza w sposób akceptowalny. Mocne wciśnięcie gazu nie powoduje lepszego przyspieszenia niż średnie wcisnięcie w okolicach maksymalnego momentu obrotowego. Jazda na lpg identyczna jak na benzynie (sekwencja). (Silnik)