Lista ocen Renault Scenic II (203) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 179 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Roman
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Jak na stopień zaawansowania konstrukcji - ceny znośne, ważne, aby znaleźć dobry warsztat specjalizujący się w samochodach francuskich, trzeba pamiętać, że np. elektronika jest tu o wiele bardziej rozbudowana niż u konkurentów (w trakcie debiutu Scenica II Opel miał w ofercie archaiczną Zafirę A, Citroen niewiele wcześniej jedynie unowocześnił Xsarę Picasso konkurującą ze Sceniciem pierwszej generacji, a VW... cóż, dopiero budował klockowatego...
~Scenic User
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Jak na razie, ekonomiczna, wręcz emerycka jazda, bez szaleństw, palenia gum na światłach, przy 90% po mieście + okresowo klima daje spalanie na poziomie 7,5 - 8,0 l/100km. Jednakże odrobina szaleństwa i komp pokazuje że... strach się bać. Osoby z tzw. "ciężką nogą" muszą się pilnować. Ale chyba każdy większy silnik tak ma. Ceny i dostępność podstawowych części jak dla każdego Renault. Ujdą w tłoku. Chociaż podobno są rodzynki, które potrafią...
~Valhaar
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Jeździłem tym samochodem przez 3 lata wyłącznie na benzynie, ale przyszedł na czas na założenie gazu. Zmiana pracy, długi dojazd, przeliczyłem i w kalkulacjach wyszło mi że lpg jest konieczne. Pierwsze odczucia są bardzo pozytywne. Spalanie w cyklu mieszanym czyli wyjazd z zakorkowanego miasta, postoje na światłach, a następnie jazda przez 20 km ze średnią prędkością 60-70 km to spalanie około 8l/km. W tej chwili żałuję że nie zagazowałem Reni...
~A&M
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Spalanie miód i orzeszki! 5.5l/100km w mieście jakieś 6,5l/100km Zimą troszkę więcej przy wyższych mrozach! Silnik przy wysokich mrozach odpala na dotyk! A pragnę zauważyć,że autko z 2006 roku i akumulator również z tego roku! Oryginalny! Samochód pod chmurką! Ceny części normalne! Olej full syntetyk Castrol! Wymiana rozrządu koszt około 400zł plus wymiana - części z wyższej półki! Klocki około 100zł za komplet przód lub tył - dobrej firmy!
~Waldi
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Przeglądy jak wszędzie (?!!) ale tutaj przynajmniej co 30 tyś. km i nie ma sensu wymieniać olejów wcześniej.W Thali Renault się postarał a ten model Scenica II to też Renault. heheh. Spalanie jest w normie jak na taką jednostkę napędową. Ja co prawda mam umiarkowaną trasę bo 1/3 to miasto, a 2/3 to jazda pozamiejska więc jak w katalogu, constans 7,2 l/100km lato a zima to 7,6 l/100km.
~marmar66
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Przyznam sie ze spodziewalem sie czegos wiecej po Scenicu! Spalanie w miescie na poziomie 9-10L to bardzo duzo jak na samochod z 2004 roku! Dla przykladu Citroen C4 w dieslu pali w miescie 5-6L a to duza różnica! Co do ceny czesci nie mam pojecia poniewaz jeszcze nic sie nie zepsulo :) na szczescie ale z tego co wiem lepiej mic swojego zaufanego mechanika bo w ASO BARDZO drogo!
~Radek7194
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Ze względu na instalację LPG koszty paliwa były bardzo przyzwoite. Auto serwisowane było w ASO, więc ceny usług były wysokie. Części jak to w ASO. Minimalne koszty napraw zaczynały się od 600 zł, a najdroższa usługa serwisowa kosztowała blisko 2 tys. Nie było bardzo tanio, ale dało się wytrzymać. Najgorzej posypał się po 150 tys przebiegu.
~Jacek
Minivan 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jeśli ktoś jako hobby lubi pojeździć sobie kilka razy w roku do warsztatu i zostawić tam "parę groszy" to Scenic 2 temu odpowiada. Przez 100 tys km użytkowania samochodu wydałem na same naprawy ok 13 tys zł. Ogólnie od 150 tys przebiegu Scenic 2 zaczyna się sypać - mechanicznie i elektrycznie. Nie jest tez specjalnie ekonomiczny jeśli chodzi o spalanie.
~tkd
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Części dużo nowych i używanych, patenty na usterki dobrze opisane w internecie. Da się naprawdę tanio utrzymać chociaż rozwiązania jak tylne tarcze z łożyskami podnoszą czasami bez sensu koszt. Spalanie 1.6 16v również nie jest małe bo trudno w mieście zejść poniżej 10l i to przy spokojnej jezdzie. W trasie tempo emeryckie bez klimy to 7l
~rutek
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
poki co idealnie. zuzycie paliwa jest bardzo male, srednio ok 4.5 litra na 100km. najnizsze mozliwe to jakies 3.8, maksymalne 6.5. na dodatek mozna tankowac opalowke i jak widac nadal jezdzi ; p ceny przegladow sa dosc wysokie z powodu skomplikowanej budowy i dostepy do niektorych zakamarkow. ceny czesci niskie, szczegolnie zamienniki.