Lista ocen Renault Scenic II (203) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 179 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kajetan Mazurek
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
tanie naprawy i bardzo tani w zakupie.Kupiłem scenica za 15.500 tysięcy z 2007 roku 1.6 z lpg , niecały rok temu i narazie jedyny problem to wielki hałas przez wyrwaną uszczelke w oknie, nasza renówka ma hak i byliśmy z nią i zrowerami nad morzem,codziennie jeżdże nią do pracy
~Darek
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Są niskie, naprawy w dobrych serwisach zapewniających dobrą jakość usług powodują, że i cena za usługę jest niższa niż ...no wiadomo :), a naprawa nie wymaga poprawek przez długi czas. Paliwa także nie potrzebuje zbyt wiele, ale tutaj wszystko zależy od techniki jazdy.
~Pmk
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Nadal posiadam starą/legendarną corolle e11. Biorąc pod uwagę zalety Scenica wybaczam mu większe koszty wynikające ze spalania i minimalnie droższych części. Pamiętajmy że to dużo wyższa klasa auta więc i części są z wyższej półki w porównaniu do archaicznej Corolli z 98'r.
~PolishDriver
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
koszty utrzymania to żależy gdzie się jest czy w norwegii czy w polsce ...ale jak na auto tej klasy myślę że nie są wielkie ...jeśli Mirek mechanik będzie kleił to wyjdzie dobrze jak serwis i Mietek wymieni wycieraczki za 400 to duże..a na serio to porównywalne z innymi markami
~dinn
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Ideal!! Nie sadzilem, ze dane fabryczne sie sprawdza. Na europejskich trasach po autostradzie (ok 120 km\\h) srednie spalanie 4,5 l/100 km. W miescie maxymalnie 7 l/100 km. Srednio okolo 5,5-6 litrow zalezy od pory roku (ogrzewanie i klima nieco podnosza spalanie).
~PIT
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
przy tym silniku auto zeby jezdxzilo w miare dynamicznie musi byc puszczane na wysokie obroty a co za tym idzie spala ponad przecietnosc. srednio przy oszczednej jezdzie spala 8,2 L/100. Na trasie swobodnie mozna jechac z predkoscia 130-140 przy spalaniu w okolicach 7 L
~Xawer197
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Auto jest naszpikowane elektroniką, która ma zapewnic komfort podrozy- i zapewnia, ale srednio 2 razy do roku cos nawala i koszty usuwania usterek sa spore. Na plus niskie spalanie jak na taka budę, ale to i tak nie wystarcza na zmazanie zlego wrazenia.
~dartef
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Bałem się, że w mieście będzie spalał grubo ponad 10 litrów, ale w zimie przy normalnym użytkowaniu (bez specjalnego oszczędzania, ale i też wyścigów) spala 9,6 l. Honda 1.4 uważana za ekonomiczną spalała 8,4 litra. Jest więc przyzwoicie, to spore auto
~gwito
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Niewielkie. Nie trzeba AC. Opony 15 w najpopularniejszym rozmiarze. Czesci dostepne od reki. Wiekszosc czescni kosztuje kilkadziesiat zlotych a nie kilkaset. Dla centusiow polecam lpg ale ja sie nie zdecydowalem i nie zaluje.
~Hell
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Samochody sprowadzane z krajów zachodnich, posiadające silniki diesla, są mocno zużyte...Tam auta z dieslem naprawdę jeżdżą! Dochodzi do tego serwis co 30 000. no i mamy komplet. Częste wymiany w zawieszeniu spowodowane jakością dróg.