Lista ocen Renault Scenic II (203) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 179 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adella
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Zużycie paliwa rewelacyjne biorąc pod uwagę wielkość auta, miasto 5,5-6,5l/100km, trasa, zależnie od stylu jazdy 3,5-5,5l/100km. Dużo zamienników części i używanych w rozsądnych cenach ale nie wszystkie np do modelu po lifcie kratka wlotu powietrza w zderzaku tylko zamiennik za 300zł na allegro - szok. W warsztacie jeszce odpukać nie byłem.
~Dar
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Na trasie przy rozsądnej jeździe (nie przekraczanie 100 km/h) udało mi się uzyskać 4,0 l/100. Przy trasie mieszanej - połowa autostrada, połowa droga szybkiego ruchu 4,8 l/100km. W mieście 5,5-6 l/100 km i to bez przesadnego oszczędzania ;-). Przy ostrej jeździe potrafi wypić i 8 l/100km ale to na prawde musiałbym się ostro starać. SERDECZNIE POLECAM
~wacio1967
Minivan 1.5 dCi 80KM 59kW
W tym miejscu powinna być jeszcze jedna gwiazdka. Jeżdżę głównie po mieście, a zużycie mam w granicach 5,2 l/100km. Na trasie powinno zejść do około 4 l/100km. Zaznaczam że silnik tylko 80KM. Auto było kupowane z myślą o ekonomicznej jeździe. Żadnych szaleństw. Z silniczka można wykrzesać 130KM bez uszczerbku dla niego. Wtedy spolanie podskoczy do góry. :-)
~Piotr
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Nie jest źle. Jak na auto benzynowe da się uzyskać średnie spalanie 7,5 l. Ceny części także nie \"zabijają\", polecam zaprzyjaźnić się z elektrykiem samochodowym i lokalnym mechanikiem którzy za niedużą kasę naprawią nam wszystko, w ASO najczęściej usłyszymy \"wymienić na nowe\", \"a jaka cena?\" \"2000zł\".
~landos@onet.pl
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Wszystkie wyjazdy wakacyjne z w pełni wyładowanym samochodem (ewent. z pakiem) to spalanie średnio 6.0 (6.8) litra/100 km. Przy spokojnej jeździe w tempie otaczających nas samochodów na trasie - nawet ponizej 4.5. Po mieście 6-7 l/100 km w zależnośi od klimy/zimy. Kiedyś na 250 km za miastem 4.1- mam zdjęcie, mogę udowodnić
~Miki
Minivan 1.5 dCi 101KM 74kW
Spalanie: moim zdaniem jak na rozmiar auta jest doskonałe. W mieście średnio: max ok 7 / 7,5. w trasie ok 6 / 6,5, może być mniej. Ok 1000 km na jednym baku da radę. ceny przeglądów - serwisowałem tylko w aso - drogo ale szybko. miałem za dużo usterek żeby nazwać ten samochód ekonomicznym. raczej \"skarbonką\".
~j_d@op.pl
Minivan 1.5 dCi 101KM 74kW
Tutaj całkiem dobrze w mieście 6,5 na trasie 5,0-5,5 ale nie jezdżę za wolno, a po mieście jezdzi głównie żona. Przy takim gabarycie i masie trzeba uznać to za niezły wynik. Jadąc do Chorwacji w tym roku na autostradach z prędkością 150-160km/h spalił 7,5 l/100km średnia z trasy 1400km, przbytej z postojami w 16 godzin.
~Ofiara dci
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
pali mało, ale jak doliczyć wymianę silnika (bo się ich nie naprawia), to przestało być wesoło. no i dodam, że nowe auto średnio spalało 5,6 l/100km, a potem było już gorzej. ostatnie 2 lata nie mogłem zejść poniżej 6,5 l/100km, no i koni jakby mniej (może kilka zdechło, albo... sam nie wiem)
~dareksz604146@orange.pl
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
zaznaczyłem dobrze ponieważ najlepiej by było jak by jeździł na powietrze:) NA poważnie jednak uważam że nie jest źle. Mój wcześniejszy scenic z silnikiem 1,5 dci był odrobinę za słaby ale bardziej ekonomiczny. trasa 4,6 miasto 6 mieszany 5,5 Natomiast 1,9 DCI zobaczcie poniżej wersja GRAND 7 Miejsc
~Konrad
Minivan 2.0 dCi 150KM 110kW
w mieście pali od 6,6 przy jeździe eco driving i bez korka do 8 z przy korkach. W jeździe miejskiej spali więcej jak sie będzie jeździć ostro i jeszcze włączy się klimę. Zimą spalanie wzrasta, silnik musi się rozgrzać. na trasie typu s przy prędkości 115 km/h pali równo. 5,8 l.