Lista ocen Renault Scenic II (203) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 179 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Chemicalsister
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Nie licząc kosztów napraw, tylko samo utrzymanie - płyny eksploatacyjne, części szybko zużywające się - jest całkiem dobrze. Spodziewałam się większych wydatków. Jednak zdarzające się co jakiś czas awarie zaniżają ocenę.
~Tadek
Minivan 1.5 dCi 105KM 77kW
Do tej pory koszty są mikroskopijne, Zawieszenie proste czego np. nie da się powiedzieć o VW. Silnik bez najmniejszych problemów. Montaż haka nie sprawia problemów, można się wpiąć w przewody elektryczne do lamp tylnych.
~Viniu
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Nie jest to legendarne 1.9tdi, ale spalanie jest całkiem przyjemnie niskie, zwłaszcza jak się przesiada z 1.6 benzyny. Ceny części i napraw są jednak znacznie wyższe przez bardzo dziwne rozwiązania niektórych elementów.
~Lekarz
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Zużycie paliwa jak na taki samochód to dobry wynik( oscyluje w granicach 6-6,5 - jazda mieszana miasto i trasa w stosunku 50/50), ceny napraw - jedna naprawa (opornica wentylatora nawiewu) całkiem przyzwoite (nie korzystałem z ASO).
~gal anonim;d
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
zużycie paliwa zależy kto jedzie jak ja jadę to nawet 10-11 litrów na 100 km na jak rodzice to 8,5-9 litrów na 100 km jest pewne że mniej pali od clio III tce 1,2 101 km przy mojej jeździe to nawet 13 litrów na 100 km
~Grzegorz
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Remonty starszego samochodu są dosyć kosztowne. Dostęp do skrzyni biegów, sprzęgła, koła zamachowego (dwumasa) kiepski, więc w tym zakresie sama robocizna to 1000zł w górę, bo trzeba niemal wszystko wyrywać.
~Bartek
Minivan 1.5 dCi 101KM 74kW
Ogólnie super auto, nie mam większych zastrzeżen usterki typu żarówka czy naderwana płachta od wyciszenia. Polecam serdecznie dla wszystkich, pierwszy raz minivan i na pewno nie ostatni!
~Bartek
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Koszty eksploatacyjne niewygórowane. Polisa OC 282 zł. Spalanie w graniach 8,5l/100km. Przez 50 tyś km, wymieniłem klocki hamulcowe, drążki kierownicze, opony, poduszkę skrzyni biegów. Czyli same pierdoły
~tgierg
Minivan 1.5 dCi 101KM 74kW
Rewelacyjny, ekonomiczny silnik, dobre osiągi -szybciej się zbiera niż benzyniaki, ekonomiczna alternatywa dla gazu. Autko ma przejechane >200tyś km, kupiłem jak miał na liczniku 100tyś -jeździ bez usterek.
Dziennik kosztów dla Renault Scenic II
6,2
9,4
10,6
~Rybek
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Spalanie rozsądne średnie 6,8 l/100km. Auto po gwarancji więc serwisowane poza autoryzowanym serwisem - koszty do przyjęcia. Wymuszone wizyty w serwisach reanult - koszmar dla kieszeni.