Lista ocen Renault Talisman (105)

~Forest
Kombi 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Auto bardzo miło mnie zaskoczyło, bardzo dobrze wyposażony przytulny i cichy. Poprzednie auto to mondeo IV tdci też ok ale talisman bardziej komfortowy i równie przestronny. Miałem już francuskie samochodzy 2x citroen od nowości i byłem bardzo zadowolony teraz po dwóch fordach wróciłem do fracuza.
~wojtek
Sedan 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
manakamentem jest bardzo wąska przestrzeń wejściowa bagażnika (sedan), ale pakowność ok
~Janusz
Kombi 1.7 Blue dCi 120KM 88kW
Auto oceniam na 4,5 / 5. Odejmuję 0,5 pkt za usterkę SKONTROLUJ UKŁAD WYDECHOWY. Poza tym auto. wygodne. Silnik elastyczny i dynamiczny. Drążek skrzyni biegów oraz wchodzenie biegów to najsłabszy punkt w tym samochodzie.
~Marcin
Sedan 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Mam wersję intense z dodatkami. Po sowitych negocjacjach cena auta nie wiele przekroczyła 100tys zł. Za te pieniądze u konkurencji mogę pomarzyć o takim wyposażeniu. Samochód ma wszystko.
~michal62
Kombi 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Wygodne auto do jazdy na długich trasach, ma wszystko czego potrzeba żeby przemieszczać się komfortowo 4osobowa rodziną. Tanie w utrzymaniu. Automatyczna skrzynia wbrew opiniom pracuje bardzo dobrze, a przełączanie się pomiędzy trybami eco, comfort, normal, sport czy custom jest świetną sprawą. Jedyny mankament jaki do tej pory spotkałem to zaśniedziałe styki wtrysków(standard w tym aucie) - objawia się to szarpaniem i dziwnymi komunikatami...
~Grześ
Sedan 1.5 Energy dCi 110KM 81kW
Samochód duży i bardzo ekonomiczny. spalanie rzędu 3.5-4.5 litra Rewelacja. Po przesiadce z AUDI q7 3.0 260km. Moc silnika była bardzo mało zadowalająca . Ale idzię sie przyzwyczaić :) do tego wszystko rekompensuje spalanie :)
~margo01OsKa
Kombi 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
Bardzo dobre auto.Od nowości kupione na firmę nie nawala poważnie.Drobne usterki z R-link na gwarancji.Renault poruszam się od 20 lat.Talisman najładnieszy Renaułt jakie posiadałem.Miałem Lagunę III przez 10 lat bez poważnych awarii. Teraz jeżdzi córka.Jezeli chodzi o Talismana mało pali na 100 km miasto 6,6 ON ,trasa 7-7,5 l ON przy prędkosci 130 -140 km/h.Silnik pracuje równo i cicho. Zawieszenie salonowe. Silnik 130 KM wystarczające na...
3,2
~piotr985
Kombi 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Gdyby nie to że to auto służbowe w życiu nie zdecydowałbym się na zakup. Właściwości jezdne wspaniałe ale ilość drobnych usterek, ekonomia jak i wiele ciężkich do odgadnięcia zamysłów projektanta dyskwalifikują dla mnie ten pojazd.
~Piotr
Sedan 1.8 TCe FAP 224KM 165kW
Ogólnie brak wad, producent alarmów nie nadąża za softem samochodu.
~nowak
Sedan 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
Super auto,bogato wyposażone,dobrze wyciszone,małe spalanie,tylko jeździć i się cieszyć.