Lista ocen Renault Talisman (105)

3,2
~Ddd
Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Auto miałem od nowości ciągle problemy z silnikiem i elektryka. (Silnik)
~Tomek
Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Poprzednio Mondeo 2.0 tdci. Jazda podmiejska i miejska przy małej ilości korków spalanie w okolicach 7 litrów. Dynamiczna jazda i dużo korków w mieście to 10 litrów. Trasa cały czas dwa pasy 450 km w jedną stronę, dynamiczna jazda w jedną stronę ( powyżej prędkości dopuszczalnej ) powrót w nocy na tempomacie średnia 7,5. Podsumowując przy lekkiej nodze oszczędny przy dynamicznej jeździe już mniej ale da się wytrzymać. (Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) )
Sedan 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
Świetne auto, wygodne , zwinne. Zwraca uwagę na drodze.
Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Szybka przy wyższych biegach. Ruszanie zamulone ale to może być ta turbo dziura (Skrzynia biegów)
Sedan 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Piękny. Praktyczny. Średnio przyjemny na dziurawej drodze. Na króciutkich trasach paliwożerny, Na normalnych trasach ekonomiczny.
~Kris
Kombi 1.6 Energy dCi 130KM 96kW
W porównaniu do innych aut tej klasy zdecydowanie wygrywa w kategorii komfort wyposażenie jakość w stosunku do ceny. Fantastyczny wygląd nikt koło talismana nie przechodzi obojetnie
~Amadeusz
Kombi 1.6 Energy dCi 160KM 118kW
Przejechałem już ponad 7000km i przyznam że z samochodu który miał być oszczędny robię się lekki "smok". Na trasie powyżej 150kmh pali ponad 9 litrów. Nie wiem jaki cel ma cały ten downsizing... Mam laugune 2.0 dci 180km i jest czym jechać i jest oszczedniejsza. Renault proszę o silnik 2.0 dci w talismanie! (Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) )
~XXX
Sedan 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
6 Lat. Wymiana akumulatora po 4 latach. Cykliczne wymiany zgodnie z serwisem. Raz tarcze przód Raz tarcze tył i kilka razy klocki. Zawieszenie nie ruszane. Rocznie ok 25 tys.Nigdy nie miało awarii. W tej cenie do wyposazenia jazdy i wyglądu 4/5.
~MS
Kombi 1.6 Energy TCe 200KM 147kW
jak to w renault bardzo miękki, trzeba uważać na progach i dziurach (Układ jezdny)
~Milośnik motoryzacji
Kombi 1.6 Energy TCe 149KM 110kW
Rewelacyjny stosunek ceny do wielkości, jakości i komfortu