Lista ocen Renault Vel Satis (51) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~VELlepiejNIE
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Niestety ale silnik 2.2DCI to całkowita porażka. Bardzo awaryjny osprzęt oraz sam silnik. Awarie turbiny oraz zatarcia silnika to nagminne zdarzenia. Wstawienie używanego silnika to koszt 9000zł (w nieautoryzowanym serwisie). Automatyczna skrzynia biegów bardzo awaryjna, wycieki oraz szybkie zużycie, duże koszty naprawy 5000 zł. Delikatne zawieszenie i układ kierowniczy bardzo szybko pojawiają się luzy, które generują duże koszty naprawy...
~Szymon
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Daję ocenę tylko dobrą, gdyż dwa razy miałem problemy z komputerem (raz nie zapalił a raz wysłał mnie do serwisu). Jednak zdaniem specjalistów spowodowane to było faktem, iż auto długo stało i nikt nim nie jeździł (w pierwszym przypadku czysto elektryczny błąd przepustnicy, w drugim zapowietrzony układ paliwowy) - kupiłem samochód z fabryki, po testach - auto zeszło z taśmy w 2003 r, a ja je kupiłem z przebiegiem 31 km!!! (słownie: trzydzieści...
~fan motoryzacji
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
Oświetlenie wyświetlacza klimatyzacji zaczęło migać ale okazało się niewielką usterką (do naprawy we własnym zakresie).Na dużych mrozach czujniki hands free w klamkach drzwi zaczęły szwankować no ale to wraca do normy przy wstawieniu pojazdu do garażu.Mam na myśli mróz ponad 20 stopni
~Lukas
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Problem z silnikiem. Zaczal sie przegrzewac Wymieniony na gwarancji przy 90tys. \"nowy\" (drugi) ma 300tys bez jakiej kolwiek awarii. Skrzynia zaczela szarpac przy przelaczeniu na pozycje D usterke naprawiono, byly zanieczyszczone elektrozawory skrzyni. Usterke naprawiono w ASO.
~Michal83
Hatchback 2.2 dCi 150KM 110kW
wycieki z pod skrzyni biegów wymiana jakiejś gumy część od renault Mastera nowej generacji do Vel satisa tylko w serwisie jest dostępna ta częśc pasują tez cześci od Espasa koszt naprawy z częścią 240 zł
~Ignac
Hatchback 2.0T 16V 170KM 125kW
Żadnych poważnych usterek. Jest pewien denerwujący mankament - wymiana przednich świateł mijania wymaga rozmontowania części zderzaka aby móc wysunąć reflektor.
~Grzegorz
Hatchback 3.0 dCi 180KM 132kW
Brak. I jak czytam w niemieckiej prasie o problemach z automatycznym ręcznym - to ogarnia mnie śmiech przez ..... Tyle lat użytkowania i nie miałem problemu- chyba jakiś inny jestem.
~Seweryn
Hatchback 3.5 V6 245KM 180kW
Oprócz skrzyni biegów i pełnego serwisu przy 150.000 KM nic wiecej sie nie pojawiło (tylko trzeba przyznać że kupiłem samochód bardzo zaniedbany i troche nad nim musiałem popracować)
~ANDREYKO
Hatchback 2.0 dCi 175KM 129kW
jak dzwon ,nic,co mnie zaskakuje ,kupując go odradzano mi jego zakup ale nikt z doradzających nie miał vela a tylko powtażali opinie zasłyszane
~Marcin
Hatchback 3.5 V6 245KM 180kW
Awaria sterownika w skrzyni. Zużycie oleju litr/1000 km. W trakcie diagnostyki. Znika płyn chłodniczy również.