Lista ocen Rover 200 II Hatchback (39) - Silnik

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtek o
Hatchback 1.6 GSi 112KM 82kW
Zależy co ktoś od niego chce. Silnik bardzo wysokoobrotowy; po przekroczeniu 4,5tys obrotów zaczyna wyrywać, ale tez i hałasować niemiłosiernie. Pseudorajdowcom serce pęknie z radości po przekroczeniu 6tys obr bo silnik idzie dalej jak rakieta, aż do ponad 7tys. Taką ma charakterystykę i już. Więc nie polecam emerytom chcącym sunąć cichutko lub lub osobom dużo podróżującym na długch trasach. Silnik zapala w zimie przy -20st chętnie i...
~mrq
Hatchback 1.6 GTi 122KM 90kW
W tej klasie i roczniku bez konkurencji, a i wśród współczesnych nie znam takiego który by mi sprawiał tyle frajdy, genialny, moc w najczystszej postaci. Dwa wałki... wyjątkowo elastyczny, kręci sie do ponad 7 tys.kiedy w większości aut kończy się zakres obrotów, lub dostają zadyszki, ten czuje się najlepiej - idzie prosto do wrót piekieł >: ) jeździ jakby miał conajmniej 2 litry a przy tym nie pali hektolitrów
~fr3sh
Hatchback 1.4 GSi/Si 103KM 76kW
Silnikowi 1.4 Si mocy zdecydowanie nie brakuje. Sprint do setki trwa nieco ponad 10 sekund nawet w leciwym egzemplarzu. Elastyczność wzorowa. Ciągnie prawie jak diesel - na wyższych biegach można jechać już od 1,2tysiąca obrotów. Niestety silnik należy do głośnych. Powyżej 3tys w kabinie robi się nieprzyjemnie.
~Polak
Hatchback 1.4 GSi/Si 103KM 76kW
dobry silnik, lubi wysokie obroty, moc czuc powyzej 3500 tys obrotów, wrazliwy na przegrzanie, drogi w naprawie np uszczelka pod glowice, szpilki, które trzeba wymienić przy remoncie. Przy tym przebiegu awaryjny, wszedzie wycieki, jakeis czujniki itp...
~Luk
Hatchback 1.6 GSi 112KM 82kW
Silnik OK. Do 3,5 tys obr spokojnie ale od 4,5 tys obr dopiero pokazuje moc. Jeśli ktoś chce coś pokazać spod świateł musi go trzymać w okolicach czerwonego pola. Ten silnik kocha obroty. I dobrze współpracuje z gazem.
~ReFLeX
Hatchback 1.4 GSi/Si 103KM 76kW
Bardzo zrywny silniczek - 103 KM przy masie nieco ponad 1000 kg, to aż nadto. Ruszanie z piskiem opon zdarzało się często, gdy się zapomniałem, że jadę moim roverkiem. Silnik dość elastyczny, przy 3000 obr./min jakieś 107 km/h.
~andrzej
Hatchback 1.4 GSi/Si 103KM 76kW
jak na 1,4 to muszę przyznać że auto ma kopa. Jeżdziłem 1,6 i przyspiesza jeszcze lepiej. Auto ma problemy z czujnikami temperatury, wiekszość znajomych narzeka na komputer pokładowy. Obecnie mamproblem z rozdzielaczem paliwa.
~Witold
Hatchback 1.4 GSi/Si 103KM 76kW
Silnik zajebisty nie do zakatowania.Swoje pali ale niezawodny jest ostatnio przez bite 7 min na 7 tys w zimie jachałem pod góre co prawda zogotował sie ale po tym jeżdzi dalej :) beż zadnych konsekfencji
~ReFLeX
Hatchback 1.4 GSi/Si 103KM 76kW
103 KM dla tego autka to nawet na LPG sporo. Z przyspieszenia byłem zdecydowanie zadowolony, szczególnie na niższych biegach. Przy tym całkiem przyzwoite spalanie.
Dziennik kosztów dla Rover 200 II Hatchback
7,9
~Rafał
Hatchback 1.4 GSi/Si 103KM 76kW
Silnik w porządku. Dość dynamiczny na benzynie i na gazie. Niestety kiepsko mi pali na benzynie. Zakręci kilka razy i dopiero chwyci. Już na gazie jest lepiej!
Rover 200 II Hatchback