Lista ocen Rover 200 III 1.4 Si 103KM 76kW 1995-2000 (81) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wothann
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Auto ma twarde zawieszenie, ładnie wchodzi w zakręty, na dziurach cierpi ale nie do tego stopnia żeby coś sie uszkodziło szybciej niż w innych tego typu autach. Należy zwrócić uwagę na mechanizm abs, jest dosyć delikatny w mniej zadbanych modelach może być rozsypany. Wspomaganie ładnie działa, układ hamulcowy dosyć precyzyjny, przy tej masie sprawuje sie dobrze. Należy kontrolować hamulec bębnowy, potrafi się zapiekać.
~Ulv
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Tutaj same pochwały. Samochód prowadzi się bardzo pewnie w zakrętach i nie ma zbytniej tendencji do podsterowności. Układ kierowniczy chodzi dość ciężko, nawet ze wspomaganiem (choć oczywiście porównując do samochodu bez tego udogodnienia jest o niebo lżej), ale pozwala dobrze wyczuć samochód. Zawieszenie jest twarde, więc jeśli ktoś oczekuje komfortu, powinien szukać gdzie indziej - natomiast dla mnie nastawy są idealne.
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Układ jezdny dobrze łączy komfort jazdy ze stabilnością prowadzenia. Auto jedynie w niewielkim stopniu przechyla się na zakrętach. Minus za dość głośne pokonywanie nierówności (np. studzienek). Precyzyjny i z właściwą siłą wspomagany układ kierowniczy. Mój ma już niestety niewielki luz przez co precyzja prowadzenia przy jeździe na wprost nie jest już taka dobra jak mogła by być.
~pietras93@interia.pl
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
czuc juz w nim zuzycie zawieszenia po kilku latach uzytkowania w duzym miescie, w szybko branych zakretach sklada sie jednak nadal pewnie, hamulce (bez ABS) sa jego slaba strona- szybko sie nagrzewaja i traca skutecznosc- przy dynamicznej jezdzie trzeba uwazac bo po kilku czestych ostrych hamowaniach samochod po prostu przestaje hamowac (wymienilem klocki-nic sie nie zmienilo), pozno chwytajacy reczny
~Rovero
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Mam mieszane uczucia.. .auto prowadzi się znakomicie, dobrze trzyma się w zakrętach, niemal wogole nie czuję dziur podczas jazdy. Bierze się to z bardzo miękkiego zawieszenia, co za tym idzie auto ma lekki przechył przy szybkich zakrętach... mi osobiście ta miękkość odpowiada, jednak nie kązdy to lubi.
~Tomi
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Bardzo żywotne zawieszenie. Amortyzatory potrafią wytrzymać nawet 200 000km na polskich drogach. Zestrojone mogło by być lepsze. Nie jest źle, ale obciążony znacznie lepiej wybiera nierówności. Skok zawieszenia bardzo dobry. MG ZR pokazuje jak powinno być zestrojone zawieszenie
~siwrelax@o2.pl
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Moim zdaniem doskonale. Prowadzi się pewnie, szybkie i ciasne zakręty tym autem to coś wspaniałego. Znakomicie dobrana siła wspomagania kierownicy, niski profil opony powodują, że kręte drogi to niezła frajda. Nie za miękki, nie za twardy.
~Andrzej
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Jest troche za miekki, ale biorac pod uwage ze raczej nie nie uzywam go do wyscigow, tylko do jazdy po naszych "idealnie gladkich" drogach, to jest super!!! Wysoki komfort jazdy, a w szybko pokonywanych zakretach daje sie opanowac bez problemu...
~CoreyT
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
pracuje bardzo dobrze , dobrze reaguje na ruchy kierownica ... choc ciezko mi jest sie wypowiedziec na ten temat - mam obnizana wersje wiec jest troche twardo :P i trzeba uwazac na krawezniki ... ja sie ich boje :)

Usterki Rover 200 III

Rover 200 III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mrbb
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
ja miałem opony 205, więc bez zarzutów, podobno przy węższych rzuca na boki, jak załącza się ABS pedał hamulca za bardzo drży, w ogóle hamulce bez szału, hamując ze 140 km/h i wyżej wcisnąć tak, jakby prowadziło się Jelcza