Lista ocen Rover 200 III 1.4 Si 103KM 76kW 1995-2000 (68) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 77 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Silnik bardzo szybko się nagrzewa. O każdej porze roku oprócz zimy wystarczą 2-3 km do osiągnięcia pełnej temperatury pracy. Nie ma żadnych problemów z ogrzewaniem w zimę. Wentylacja w lato (auto bez klimatyzacji) z wiadomych powodów pozostawia wiele do życzenia. Szyby czasami trochę parują w wilgotne dni, ale zdarza się to bardzo rzadko.
~Wothann
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Ogólnie nie ma się do czego doczepić, jedynie pokrętła regulacyjne są trochę delikatne, ale to można samemu szybko naprawić. Należy jednak zwrócić uwagę na wiązkę kabli w tylnej klapie, dodatkowe zabezpieczenie jej uchroni przed nie działącym ogrzewaniem tylnej szyby. Przy modelu z szyberdachem koniecznie sprawdzić uszczelki.
~siwrelax@o2.pl
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
B. szybko się nagrzewa. Słabo dmucha dmuchawa, ale filtr kabinowy chyba nie był 10 lat wymieniany, f. powietrza też już chyba stary. Klimatyzacja popsuła się w 2001 roku, i nie była naprawiana, choć brakuje jej bardzo. Brakuje podgrzewania foteli, co w połączeniu ze skórzaną tapicerką w zimie daje efekt zamarzniętego tyłka.
~CoreyT
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Silnik nagrzewa sie bardzo szybko ... przy temperaturze otoczenia w granicach 0-5 stopni silnik nagrzewa sie do swojej optymalnej temp w ciagu 3-5 min ciaglej jazdy a co za tym idzie w aucie robi sie bardzo cieplo ... w lato - szybki i szyberdach i mamy prawie cabrio :P ... niestety nie mam klimy
~Ulv
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Ogrzewanie: silnik bardzo szybko osiąga roboczą temperaturę, więc w zimie wystarczy kilka minut jazdy, aby w środku zaczęło robić się ciepło. Klimatyzacja (manualna) również działa dość wydajnie, aczkolwiek przy dużych upałach potrzebuje trochę czasu aby schłodzić samochód.
~Rovero
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Rower ma podwójny obieg wieć gdy auto jest zimne ciecz chłodząca nie dociera do chlodnicy. Pozwala to bardzo szybko zagrzac silnik co za tym idzie we wnętrzu auta bardzo szybko robi się ciepło zimą :) Szyby nie parują podczas jazy co znacznie wpływa na bzpieczeństwo :)
~Rybol1977
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Kolejne dno! Coś tam grzeje, ale na 3 nic nie wieje bo sie popsuło... Z tego co wiem to normalne w tych badziewiastych samochodach, to często sie psuje... W zimie zeby dosnac chodz trochę ciepełka trzeba sie długo naczekac aż ciepłe powietrza bedzie dmuchało.
~Tomi
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Hmmm... Przy -25st. C. we wnętrzu było zimno i szyby zamarzały od środka. Bez klimatyzacji, w lecie trudno utrzymać odpowiednią temp. Przy poprawnie działającej klimie nie ma najmniejszych problemów. Nie ma jednak tragedii.
~Andrzej
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Nagrzewa sie blyskawicznie wiec zima jest super :))) Latem jak to latem...nie mam ani szyberdachu, ani klimy wiec goroco:( Ale za to przy otwartych oknach nie jest az tak glosno w srodku podczas jazdy wiec da sie przezyc :)

Usterki Rover 200 III

Rover 200 III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~chomiczeq
Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW
Co tu dużo pisać, u mnie jak narazie wszystko w porządku, nie wiem czego można więcej oczekiwać od ogrzewania i wentylacji. Słyszałem jedynie że w niektórych przypadkach przepalają się rezystory.