Lista ocen Seat Altea (135) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 166 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jakub_chudziński
Freetrack 2.0 TSI 211KM 155kW
Na dzień dobry po zakupie wymieniłem zapchaną odmę i rurę do intercoolera, była cała popękana i wywalało błąd silnika. Koszt całej operacji to 800 zł, do tego wymiana oleju w skrzyni biegów i Haldexie i nic więcej się nie dzieje.
~Art 69
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
Mimo tylu uwag o przestarzałej technologii pompowtrysków niemieckie TDI wytrzymało bez widocznych objawów przejechanie 300km na ON z 30% dodatkiem benzyny.(Podziękowania dla PKN Orlen Ciechanów i jego zaspanych pracowników)
~Adam
XL 1.9 TDI 105KM 77kW
Powazne usterki wynikały raczej z przebiegu.Wimienilem sprzęgło,i regenerowałem skrzynie biegow.Licznik wskazuje 315tys...a ile jest...to Holender ktory byl 3 wlascicielem pewnie wiedział;)
~dabek1985
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Brak. Zrobiłem tym samochodem 70.000km i nigdy nic. O autko dbałem i odwdzięczało mi się za to z nawiązką. Pod koniec zacząła pojawiać się rdza na nadkolach ale to chyba wina złej naprawy powypadkowej
~lesz@maqil.ru
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Blokowanie stacyjki,kilkukrotne naprawy w serwisie.Awaria tempomatu.Niezałączanie się poduszki powietrznej pasażera-prawdopodobnie konieczna wymiana poduszki.niestety auto już po gwarancji.
~drajwer
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
awaria sprężarki klimatyzacji, awaria tempomatu, zablokowana stacyjka 2 razy, przez co auto dwa razy odwieziono na lawecie do serwisu, wymiana rolki napinacza, wymiana łączników stabilizatorów
~aro121 aro121a@gmail.com
Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW
Silnik zgasł, poszedł dym. Assistance - Po 5 dniach autko był OK. Wymiana wiązki przewodów do wtrysków + EGR. Bardzo sprawny servis w świętym mieście :) Szkoda że Assistance daje auto tylko na 3 dni :(
~Marek -Seat Altea
Standard 2.0 TDI 140KM 103kW
Awaria sprężarki klimatzacji, awaria tempomatu- naprawy gwarancyjne. tzw. ząbkowanie opon firmy Michelin 205/55 R 16 - po przebiegu 50 tys.kilometrów (zaznaczam montowanych seryjnie przez producenta)
~Jarson
Standard 1.9 TDI 105KM 77kW
Poza pękniętymi sprężynami zawieszenia (nie wiadomo od kiedy, taki już kupiłem) wymieniłem jedynie przegub. Auto nigdy nie miało awarii uniemożliwiającej dalszej jazdy.
Dziennik kosztów dla Seat Altea
9,6
10,9
~rafik
Standard 2.0 TDI CR 140KM 103kW
po 60 tyś. padło koło dwumasowe po 80 tyś. zaczął pojawiać się problem z utratą mocy. Objawiało się to miganiem kontrolki "grzania świec" - podobno przepływka...lub turbina:)