Lista ocen Seat Ibiza III (24) - Karoseria

Na liście zabraknie 509 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Leif Erikson
Hatchback 1.2 12V 64KM 47kW
Po 14 latach pojawia się korozja na elementach, które na pewno nie były naprawiane czy wymieniane (na krawędzi progów, ale nie miałem chlapaczy, więc trochę sam jestem sobie winny), dookoła przedniej szyby. Poza tym wszystko bez zarzutu. Jeśli chodzi o wygląd, według mnie jest bardzo dobrze - nie widać, że auto konstrukcyjnie ma już 16 lat! Kwestia gustu, ale dla mnie znacznie ładniejszy od bliźniaczego Polo i Fabii (zwłaszcza w wersji...
~Kuba2000
Hatchback 1.2 12V 64KM 47kW
Co do karoserii to minusem są na pewno szybko rdzewiejące progi, zwłaszcza w jednym miejscu po oby stronach samochodu. Ogólnie z zewnątrz Ibiza dobrze się prezentuje, lakier trzyma się na wysokim poziomie i widać żadnych oznak korozji na pozostałej części pojazdu. Po dłuższym czasie użytkowania układ wydechowy z ostatnim i środkowym tłumikiem do wymiany, ponieważ to też szybko zżera korozja, lecz koszt jest niewielki.
~Franciszek T
Hatchback 1.9 TDi 130KM 96kW
Ibiza 3 generacji to z karoserią to tak jak honda civic gnije to bardzo poważnie błotniki przednie jak są całe bez korozji to były już malowane , kolejnym poważnym problemem to są progi w 90% ibiz są w przedniej części zagięte poważnie w miejscach na lewarek ale w większości dziur niema i standardowy problem tylne nadkola
~Aleksy
Hatchback 1.8 i 20V FR 150KM 110kW
No karoseria jak karoseria.. na razie niema jakiś ognisk korozji bardzo dużych, a powiem tak że coś tam jakiś mały bąbelek jest, ale to żaden dramat lata upływają rdza się na pewno kiedyś pojawi. Póki co żadnych większych oznak korozji nie odnotowałem wiec 4 za w miarę dobry ocynk :)
~Stepien
Hatchback 1.4 16V 85KM 63kW
Wiele osób narzeka na korozję. Ja takowej nie zauważam. Co więcej, auto posiada dużą powłokę lakieru. Ostatnio przy kolizji moje auto nabawiło się wgniotki a auto sprawcy rysy wzdłuż całego auta. Ja przeczyściłem lakier szmatką i nie ma śladu kolizji L)
~Adam
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
To jest najsłabsza strona ibizy, bo rdza lubi chrupać blachę ibizy. Moja była importowana z Niemiec, może to miało wpływ. Ale tylne błotniki, przednie nadkola + próg, tam wszędzie rdza się panoszy.
~mateusz_węgrzyk
Hatchback 1.4 16V 85KM 63kW
Rok 2008, trzy lata używania i jedna kropka na masce. Wydrapana, odrdzewiona i zamalowana zaprawia pod kolor lakieru. Wydaje mi się że na tyle lat to dobrze
~voytekk1
Hatchback 1.9 TDi 130KM 96kW
Lakier żółty schodził plackami ale wiedziałem co biorę. Przez to widać było że auto nie było nigdy malowane. Sporo rdzy też wychodziło ale bez tragedii
~kamil
Hatchback 1.2 12V 64KM 47kW
tu trochę gorzej bo ruda zaczyna pokazywać swoją moc (błotniki), jednak progi, słupki w porządku
~kamil