Lista ocen Seat Ibiza III (312) - Silnik

Na liście zabraknie 221 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stepien
Hatchback 1.4 16V 85KM 63kW
Elastyczny. Jak na taką pojemność dość zrywny. Potrafi zaskoczyć nie jedną osobę. Myślałem, iż 85 KM to będzie dla mnie za mało. Ale nie odczułem tego jakoś znacząco. Wystarcza, nawet dla osoby która lubi poszaleć.
~mariego
Hatchback 1.2 12V 64KM 47kW
Silnik 1.2, 64KM... demonem przyśpieszenia to on nie jest, ale jako wozidełko jest wystarczająco. Dobrze radzi sobie w mieście, jeżdżąc po autostradach, nie potrzebuje wielkiego przyśpieszenia, więc oceniam silnik na bdb.
~unikajcie go jak zarazy...
Hatchback 1.2 12V 64KM 47kW
Może inny w tym aucie spisywałby się lepiej ale 1,2 trójcylindrowy to nieporozumienie. Szwagier nie wiedząc jaki jest silnik pod maską jak go uruchomiłem stwierdził że to diesel! Taka jest "kultura" pracy.
~Adam
Hatchback 1.9 TDi 101KM 74kW
Zimny chodzi trochę jak traktorek, po rozgrzaniu jak cudeńko, zdecydowanie ciszej, lepiej. No i ten silnik kocha wysokie obroty (min. 1500). Poniżej jest troszkę mułowaty. Ciągnię ładnie do 3000, 4000... więcej nie próbowałem ;)
~Pedro10
Hatchback 1.9 TDi 130KM 96kW
Jeśli chodzi o silnik to myślę, że wystarczy każdemu jedna przejażdżka, żeby pokochać ten samochód. Elastyczność i kultura pracy bajkowa. Jedyny minus to, że jest troche głośny ale to norma w Volksvagenowskim TDI taki jego urok.
~ropniak
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
czasami mam wrażenie, że nawet gdybym rozwalił podłoge pedałem gazu, to on i tak nie pojedzie ... ogólnie to jak na taki mały silnik jest w miarę przyzwoicie; przy 50, 60 km/h do wyprzedzania 3 bieg, od 80 km/h już może być 4
~przemyk
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Autko super(trzydrzwiowy niebieski) długo nim nie pojeżdzilem bo po 2 tygodniach juz mi skradli sprzed bloku, bardzo ladne, jak widac byli taci co podobalo sie im równie bardzo:(.............bede mial dobre wspomnienia.....
~mateusz_węgrzyk
Hatchback 1.4 16V 85KM 63kW
Żadnych problemów, moc ciągle taka sama, brak ubytków oleju. Po przesiadce z Fiata Punto 1.2 60 KM uważam że w takim małym aucie te 86 km robią fajna i miła robotę. 1.6 105 km byłby idealny.
~Juras
Hatchback 1.9 TDi 130KM 96kW
Ta wersja nie wymaga komentarza. Silnik to znana i lubiana 130 konna odmiana silnika 1.9 tdi. Która o ile jest dobrze eksploatowana i ma rzeczywisty przebieg to będzie cieszyć właściciela.
Dziennik kosztów dla Seat Ibiza III
8,1
8,2
~Technogil
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Silnik jaki jest każdy widzi ;) moc mogłaby być nieco większa, ale niskie spalanie to wynagradza. Praca silnika bardzo cicha oraz elastyczna. bardzo dobrze reaguje na naciśnięcie pedału gazu.