Lista ocen Seat Ibiza III (312) - Silnik

Na liście zabraknie 221 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Franciszek T
Hatchback 1.9 TDi 130KM 96kW
Jak wszystko działa jest pięknie ale nie polecam ten silnik to tykająca bomba w takim aucie jest co się psuć i można 1/4 wartości auta wrzucić od tak w remont, Opinia o niezawodności tdi pompowtrysku to mit czas i przebieg robi swoje, co ciekawe silnik nie pobiera oleju.
~pAblito
Hatchback 1.4 TDi 80KM 59kW
silnik całkiem elastyczny, i dobrze radzi sobie z tym samochodem. 3 cylindry, 80 km, pozytywnie mnie zaskoczył. do 100km/h przyśpiesza nieźle do 130 całkiem , a powyżej już trzeba mu chwilkę dać.. na luzie głośny trochę niz 4cyl ale jest spoko, w jeździe fajnie pracuje :)
~MOGLAS1981@WP.PL
Hatchback 1.9 SDi 68KM 50kW
nie moge postawić innej oceny niż 5. Kultura pracy doskonała jak to w silnikach z tej grupy.Spalanie jest doskonałe bo w cyklu mieszanym wynosi 5L. Nie wyobrażam sobie innego auta na podwórku niż mojej perełki.Szkoda tylko że ma 3 drzwi,jak by miała 5 to do końca życia!!!!
~mysiauek, assaselo@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW
1,4 16V - wystarcza w pełni. Szaleństw nie ma ale ciągnie długo i poządnie. Za słaby od dołu, w związku z czym przy ruszaniu bywają problemy z żabką. Więcej gazu i po problemie. Mógłby być cichszy ... Na gorskich drogach brakuje trochę mocy, ale daje radę.
~llcoolszewcu
Hatchback 1.4 16V 85KM 63kW
Kupujac zdawałem sobie sprawe, ze raczej to nie Cupra ale na inny kasy nie bylo;/ Zastanawiam sie jak sie jezdzi tym słabszym silnikiem 1,2-pod gore trzeba wpychac chyba;)A tak na poważnie to w dwie osoby można sie pobawić w wyprzedzanie, gorzej jak sie zapakuje 4+bagaże.
~R.
Hatchback 1.4 16V 85KM 63kW
Silnik jest tragiczny. Po prostu mułowaty w samym serwisie przyznali, że nowe silniki w porównaniu ze starymi (np. 1,4 60KM) są powolne. Trzeba ciągnąć do 5000 obrotów żeby jakoś przyspieszać. Na mniejszych obrotach zero przyspieszenia i to w dodatku jest 85 KM !!!!
~WK.
Hatchback 1.4 16V 85KM 63kW
75 KM. Bardzo dobry i wystarczająco dynamiczny, gdy podróżuje tylko kierowca (mała masa). Wyprzedzanie wtedy wystarczające, ale nowsza jednostka 85 KM byłaby pewnie lepsza. Gdy jedzie komplet pasażerów, to daje się to jednak mocno odczuć i trudno mówić już o dynamice.
~Adam
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Już pisałem moją opinię na tym forum. I jak wspominalem kupiłem nowego Seata . Na razie tylko z obserwacji widzę wiele różnic w stylu jazdy i zachowania się samochodu pomiedzy rocznikiem 1999 a 2005. Silnik chodzi fajnie i bardzo mi sie podoba sportowy warkot.
~Niuniu72
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Silnik przyjemnie "mruczy" i jest dość elastyczny, co wynika z miarę dużego skoku tłoka. Nie muszę zbyt często zmieniać biegów podczas jazdy po mieście. Przy benzynie 98 pracujesze ciut ciszej :) Chyba jedyna jego wada to przepustnica i nie obędzie się co 15 tyś z jej czyszczeniem.
~Dawid
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Silnik ja na miejskie auto spisuje się bardzo dobrze (spalanie 8-9 litrów LPG) jednak na trasie wyraźnie brakuje mu mocy. Jednostka stosunkowo bezawaryjna przez 2lata eksploatacji zepsuła się jedynie cewka zapłonowa koszt części 70zł, naprawa samemu w 10min.