Lista ocen Seat Ibiza III 1.4 TDi 75KM 55kW 2001-2005 (13) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RonnY
Hatchback 1.4 TDi 75KM 55kW
Przed dokonaniem zakupu auta, czytalem ze co chodzi o silnik jest wszystko ok tylko ze niektorzy "lamentowali" o nadmiernym glosie silnika. Dzisiaj moge stwierdzic ze glos silnika jest jak najbardziej normalny i wcale nie glosny, przy 120 km/h, silnika nie slychac. To co moze kreowac jakies obawy to praca silnia na malych obrotach, np przy postoju. Wydaje sie ze silnik chodzi jakby glosno jdnak to mylne spostrzezenie.
~kluger@o2.pl
Hatchback 1.4 TDi 75KM 55kW
Ludzie zazwyczaj mówią że słaby, że 3cylindrowy, że głośny ale ja mam wrażenie że nigdy tym samochodem nie jechali. Świetna dynamika i elastyczność. wyprzedzanie nie stanowi najmniejszego problemu jak mamy gdzieś 2200rpm i się depnie to idzie jak burza. I to nie tylko moje odczucie ale również znajomych którzy ze mną jeździli, i do tego spala bardzo malutko !
~Piotrek
Hatchback 1.4 TDi 75KM 55kW
Silnik super. Moc 75KM wystarcza do tej wielkości samochodu zupełnie. Duży moment obrotowy jak na tak niską pojemność. Troszkę głośny, ale to jedyna wada tego silnika spowodowana tym że jest 3cylindrowy. Rewelacyjne spalanie, w mieście przy ostrej jeździe 5L!!! na trasie spokojnie 4L a czasami poniżej:)a do tego spokojnie rozpędzimy się do 170Km/h!!
~Kwpb95
Hatchback 1.4 TDi 75KM 55kW
Spodziewałem się że będzie słaby ale okazał sie dynamiczny jak na taką pojemność, do około 110, 120 km/h rozpędza sie jak 1.9. Potem czuć brak mocy. Jedyny minus to kultura pracy wynikająca z tego że jest trzycylindrowy.
~Emilia
Hatchback 1.4 TDi 75KM 55kW
Super przyspiesza, max moment obrotowy czuć od najniższych obrotów, nie ma problemów z wyprzedzaniem na trasie. Czuć że ma tylko 3 cylindry zwłaszcza podczas postoju można zauważyć pewne "nierówności" w pracy.
~(L)ucas
Hatchback 1.4 TDi 75KM 55kW
Silnik troszkę klekocze ale w zamian oferuje super dynamikę przy niskim spalaniu. -1 punkt wlasnie za to ze klekocze ale wewnatrz nie jest to uciazliwe
~Tomek
Hatchback 1.4 TDi 75KM 55kW
Nie pracuje wcale tak głośno jak piszą. Elastyczność wspaniała od 50km na 5 biegu wzwyż. Przyspieszenie jak na 1422 pojemności to bajka
~Cik
Hatchback 1.4 TDi 75KM 55kW
Trzęsie trochę bardziej niż inne diesle - szczególnie podczas ruszania - ponieważ ma tylko 3 cylindy. Generalnie mało awarii,
~Rafik
Hatchback 1.4 TDi 75KM 55kW
Jest dobrze ale wiadomo jak to jest z trzema cylindrami. Trochę głośno pracuje ale jest znośnie. ;]
~Paweł
Hatchback 1.4 TDi 75KM 55kW
Mój slilniczek jest po chip tuningu moc zwiększona do 130 koni - połączenie dużej jak na to autko mocy z oszczędnością.