Lista ocen Seat Leon II (150) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 147 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zulus
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Ogrzewanie jest bardzo skuteczne i całkiem szybko rozgrzewa wnętrze auta. Klima bez zarzutów Wentylacja też działa dobrze pod warunkiem, że mamy w miarę nowy filtr kabinowy. Zalecam wymieniać po każdej zimie -wymiana jest banalnie prosta a ceny przystępne.
~mCh
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Jak dotąd przetestowane przeze mnie chłodzenie, w różnych konfiguracjach (auto, auto econ, econ) - spisuję się bardzo dobrze. regulacja temperatury bez większych problemów. Ogrzewanie szyby przedniej działa bez zarzutu, bardzo szybkie odparowanie szyb!
~floreku
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Dzieki elekrycznemu nagrzewaniu juz po chwili w zimie leci ciepłe powietrze ale chyba nie kazda wersja to posiada. Wycieraczki są dobre ale rozmrozić w pozycji pionowej zajmuje duzo dłużej niż w standardowej poziomej. odmrażacz się przydaje.
~insane
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Ogrzewanie: 5, wentylacja: 3. Auto grzeje się w środku szybko i nawet przy siarczystych mrozach idzie je elegancko ocieplić. Gorzej z wentylacją. Przy deszczu praktycznie zawsze trzeba włączać klimę żeby suchym powietrzem powiało po szybach...
~hothatchfan
Hatchback 2.0 TSI Cupra 265KM 195kW
To co mnie irytuje, to całe to elektroniczne sterowanie nawiewem - nie da się np ustawić nawiewu jednocześnie na szybę przednią i na inny kierunek. We wszystkich moich poprzednich autach nie było z tym problemu.
~jarek
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Zimą często odczuwalny spadek temp. grzania - zgłaszałem na gwarancji ww. problem ale serwis niczego nie stwierdził. Wg. mnie z klimą coś jest nie tak, raz grzeje wystarczająco, raz nie dogrzewa pomimo np. max nastawów.
~jedi
Hatchback 1.2 TSI 105KM 77kW
Nie próbowałem przy upałach klimy ale niestety warto odnotowac że charakterystyka silników TSI polega na tym że się wolno nagrzewają, niby fajnie bo to oszczędza Pb, ale wydłuża się w zimie okres nagrzewania samochodu niemiłosiernie.
~damian
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
W mroźne dni już po 1 km z nawiewów leci ciepłe powietrze, szyba przednia bardzo paruje, nie bardzo mogę sobie z tym poradzić. Plusem na pewno są nawiewy umiejscowione pod siedzeniami dla pasażerów siedzących z tyłu.
~Kamil Leon 2
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
climatic (klimatyzacja pół automatyczna) sprawdza się zadziwiająco dobrze, jestem pod wrażeniem pracy tego urządzenia. Różnica znaczna w stosunku do manuala, nieznaczna w stosunku do climatronika.

Usterki Seat Leon II

Seat Leon II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mezon
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Klimatyzacja działa bardzo dobrze. W zimę podczas mocnych mrozów silnik długo się nagrzewa (Diesle nie wytwarzają dużej ilości ciepła) i potrzeba nieco czasu by nagrzać środek. Wersja klimatronik przydatna.