Lista ocen Seat Toledo I (251) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 249 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiek
Liftback 1.9 TDI 110KM 81kW
Problemy z synchronizatorami, czasem chrupnięcie przy szybkiej zmianie biegów. Przełożenia dobrze dobrane, jednak brakuje szóstki jako nadbiegu do jazdy po autostradzie.
~Krzyś
Liftback 1.6 i 72KM 53kW
Czasem jest problem z wbiciem jedynki, przeważnie ponowne wciśnięcie sprzęgła pomaga. Ale to chyba kwestia synchronizacji. Reszta wchodzi bez problemu. Na III troszkę wyje skrzynia.
~tomekjonio@poczta.onet.pl
Liftback 1.9 TDI 90KM 66kW
na liczniku mam prawie 210000 ale kupiłem go niestety przekręconego (a przynajmniej tak mi się wydaje). skrzynia wchodzi tam gdzie trzeba i biegi wychodzą ale luzy są
~ownerer PiorunPL
Liftback 1.9 TDI 110KM 81kW
bez zastrzeżeń biegi wchodzą płynnie, dźwignia zmiany biegów jest krótka, skoki pomiędzy biegami niewielkie więc można szybko zmieniać co przy dynamicznej jeżdzie sie przydaje
~Marcin
Liftback 1.8 i 90KM 66kW
pracuje lekko i precyzyjnie, żadnych problemów, najlepsza skrzynia z jaką miałem do czynienia, a przez 25 lat razem ze służbowymi było tego trochę i różnej maści.
~s1em@poczta.onet.pl
Liftback 1.9 TD 75KM 55kW
Dobrze zestopniowana. Jedyne zastrzezenie do V biegu- moim zdaniem silnik powinien pracowac na tym biegu n aniższych obrotach. Trzeba czasem szukać jedynki i wstecznego.
~Przemek63133
Liftback 1.9 TDI 110KM 81kW
Przełożenia dobrane są dobrze, lecz skok lewarka jest ciut za duży, oraz po dużym przebiegu może się zdarzyć "haczenie". Ale nie jest źle.
~Wosek
Liftback 1.8 i 90KM 66kW
Nic nie zgrzyta, zakresy są bardzo elastyczne - prawie tak jak w moim poprzednim Peugeocie 405 bez obrotomierza :) Biegi wchodzą łatwo i lekko.
~Pawel
Liftback 1.9 D 68KM 50kW
Malo elastyczna, jadac pod gorke na trojce za wysoko a na czworce juz sie dlawi. Pozatym po 200tys km cos mi chaczy przy wrzucaniu dwojki.
~Ktos22
Liftback 1.8 i 90KM 66kW
Po nasmarowaniu tej tuleji, ktora laczy lewarek ze skrzynia biegow pod spodem, biegi wchodzili leciutko, jednym palcem - i o to chodzi!