Lista ocen Skoda Citigo Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW od 2011 (14) - Silnik

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gardan
Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW
Jak na malutką moc całkiem nieźle. Żwawy, cichy, tylko mocy brak. Przydałoby się z 80 KM. Kultura pracy doskonała, choć ma typową wadę jednostki 3 cylindrowej - drgania. Fabryka na pierwszy montaż leje jakiś szajsowaty olej (wiem jaki ale nie będę robić antyreklamy). Po 15tyś zmieniłem na X-cess 5w-40 (wiadomo jaki). Różnica kolosalna.
~szofer
Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW
Silnik pracuje dobrze, jak na trzy cylindry dosyć równo i cicho.Przy maksymalnych obrotach troszkę głośniej,ale nie ma tragedii.Odpala również bez zarzutu , oleju nie dolewam od wymiany do wymiany,także na silnik na razie nie mam co narzekać.
~Aro
Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW
Bardzo oszczędny , mało dynamiczny, wyprzedzenie bez redukcji to ryzyko i emocje, bo nie przspieszy po dodaniu gazu. Trzy cylindry dobrze brzmią. Dobrze reaguje na dodanie gazu na drugim biegu, co poprawia moją słabą ocenę dynamiki.
~jasiek21
Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW
silnik 60KM nadaje się tylko do jazdy samemu. Po włączeniu klimy lub zabraniu pasażerów auto ma problemy z rozpędzaniem się. Niestety 95nm to za mało by to jakoś sensownie się rozpędzało.
~Slawomirus44
Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW
Mimo trzech cylindrów jest cichy i ma małe wibracje. jest oszczędny i podobno prosty w konstrukcji. o trwałości nie mogę jeszcze się wypowiedzieć po takim przebiegu ale nie słyszałem złych opinii od innych.
~Zadowolony
Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW
Mała pojemność, przydałoby się więcej mocy (60 KM) jednak nie widzę większego sensu zakupu silnika o mocy 75 KM (moment obrotowy ten sam, dostępna wyższa moc dopiero przy maksymalnych obrotach silnika).
~RR
Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW
uważam że silnik jest bardzo dobry , posunę się do stwierdzenia że lepszy od 1.0 Toyoty.Wiadomo jest to silnik 3 cylindrowy i troszkę to przeszkadza przy wkręcaniu go na obroty (dźwięk).
~Zenon
Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW
60 KM jest w zupełności wystarczające . Auto dynamicznie się rozpędza i jest bardzo elastyczne. Na 2-biegu osiąga 100h/h
~Krzysztof
Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW
Irytujący pedał srzęgła - czasem "stuka". Podobno tak to już działa. Irytująca głośna praca przekaźnika wycieraczek.
Dziennik kosztów dla Skoda Citigo Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW
5,7
6,7
~qba
Hatchback 5d 1.0 60KM 44kW
Przy ruszanie troszkę szarpie, ale później jak na taki moment obrotowy, to rewelacja.
Skoda Citigo Hatchback 5d