Lista ocen Skoda Fabia III Hatchback (31) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DJK
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Do tego elementów również nie mam większych zastrzeżeń. Samochód prowadzi się pewnie zarówno na prostej, jak i w zakrętach. Na naszych dziurawych drogach bardzo dobrze radzą sobie opony o wyższym profilu tj. 185/60/R15, które w Fabii są na standardowym wyposażeniu - może mniej efektowne niż 40 w sportowym aucie, ale przynajmniej fajnie amortyzują wszelkie nierówności na drodze :) Muszę jednak nadmienić, że ze względu na niedużą wagę samochód...
~trogalewski
Hatchback 1.0 MPI 75KM 55kW
Trzyma się bardzo dobrze drogi, nawet przy bocznych wiatrach znacznie lepiej od starej Astry i Polówki. Także jest ok. Ma kilka systemów kontroli trakcji ASR i inne jakieś tam - przy zaśnieżonym zakręcie daje się gaz w dechę i koła idą równo jakby to była prosta droga. Rewelka. Na tym samym śniegu kolegi Fabinką II próbowałem tego samego - tańczyła.
~Power
Hatchback 1.0 MPI 75KM 55kW
Dobry układ kierowniczy, dobre zawieszenie pracujące bardziej sportowo niż komfortowo(oczywiście mówiąc o klasie B). Mam w tym modelu opony 185/60/15 i powiem szczerze - "wgryza" się w asfalt... (w poprzednim 165/65/14 i miałem wrażenie że zaraz się przewrócę)
~Fabian
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
tak jak piszą bardzo dobrze zestrojone. może mam odrobinę obniżony poziom krytyki z tej racji, że przesiadłem się z Tiguana, który w mojej opinii jest dość twardy. pokonując te same miejskie strupy przy niskich prędkościach nie dzwonię zębami.
~Wojtek
Hatchback 1.0 MPI 60KM 44kW
mam tu chyba jakieś stopniowane wspomaganie. na parkingach jest super. Auto znacznie gorej prowadzi się przy wyższych prędkościach. powyżej 80 km/h zaczynamy miec wrażenie coraz mniejszej kontroli nad autem.
~Cedzyn
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Precyzyjny, jak to w nowych autach. Myślę, że na ten moment mogę ocenić go jako bardzo dobry. Może nie mam zbyt dużego porównania, ale uważam, że to odpowiednia ocena. Na razie bez awarii.
~Lukasz
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Opcjonalne sportowe zawieszenie - bardzo twarde, ale to tak jak lubię. Elektryczne wspomaganie kierownicy na minus względem tego co oferowała poprzednia generacja.
~apocaliptic
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Samochód prowadzi się pewnie. Nie czuć balonów na 15 stkach z profilem 60. Jest naprawdę ok. Wspomaganie kierownicy wypośrodkowane, pracuje lekko i przyjemnie.
~HaysTo
Hatchback 1.0 MPI 60KM 44kW
Układ kierowniczy nieprecyzyjny, autem róży większej prędkości kołybie na boki, chociaż o komforcie nie ma mowy. Nawet jak na ten segment.
~Tymek
Hatchback 1.0 MPI 75KM 55kW
Trzyma się bardzo stabilnie a XPS, ASR i inne systemy trzymają równo na błocie pośniegowym i śniegu, nawet przy wdepnieciu gazu i podjazdu pod górę...rewela.
Skoda Fabia III Hatchback