Lista ocen Skoda Fabia III (80) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~8ucik
Hatchback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Miałem w życiu wiele aut, ale nigdy mi się nie przytrafiła taka sytuacja by lusterko wsteczne, zegary czy ekran LCD parowały. Jest o tyle irytujące, że dzieje się tak cały czas w sezonie jesień - wiosna. Parują elementy wewnątrz,a klimatyzacja ustawiona na najwyższy stopień, z nawiewem na przednią szybę działa poprawnie. Mam wrażenie jakby jeździł autem z dieslem. Mając fiata bravo tam też był problem z parowaniem szyb, ale diesel to diesel...
~LPG
Kombi Facelifting 1.0 MPI 60KM 44kW
Klimatyzacja mrozi jak ruski komunistyczny zamrażalnik. Zimą (wiem to po innym egzemplarzu, mój jeszcze nie widział deszczu, nie mówiąc o śniegu) grzeje już dość krótko po odpaleniu. Przy otwarciu któregokolwiek z tylnych okien słychać "dźwięk helikoptera" w aucie, ale wystarczy otworzyć którekolwiek jeszcze, żeby ten efekt zniknął. Latem da się nawet bez klimatyzacji jeździć po mieście, nie jest duszno.
~Ewa
Kombi 1.2 TSI 90KM 66kW
Ogrzewanie działa bardzo dobrze, w zimę szybko robi się przyjemnie w samochodzie. Klimatyzacja działa nieźle, ale wadą klimy manualnej jest to, że gdy system start/stop wyłączna silnik, wyłącza się również klima. W letnich czasie powrotów z pracy w korkach, trzeba pamiętać o dezaktywacji systemu.
~DJK
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Na dzień dzisiejszy częściej miałem okazję grzać niż chłodzić (autem jeżdżę od listopada), ale póki co sprawdził się w każdej sytuacji, do niczego nie mogę się przyczepić. Czytałem w innych opiniach o jakimś efekcie syczenia nawiewów - u mnie nic takiego nie miało nigdy miejsca.
~Michał Głuś
Kombi 1.0 MPI 75KM 55kW
Sprawne ogrzewanie i wydajna klimatyzacja. Jednak 4*, ponieważ przy najsłabszych silnikach temperatura płynu chłodniczego spada jeśli stoimy na włączonym grzaniu przy temp. zewn. poniżej zera. Więc trzeba jechać aby nie przestało grzać.
~socek
Kombi 1.0 TSI 110KM 81kW
Przy upałach trzeba podkręcać klimatyzację (automatyczną) na minimum. Wtedy auto wyje (bo wiatrach na pełen regulator). Dopiero po 20 minutach można lekko podkręcić i cieszyć się w miarę normalną temperaturą. Grzanie natomiast daje radę.
~Medusa
Kombi 1.2 TSI 90KM 66kW
Tutaj średnio. Mam klimę ręczną i w zasadzie jak ją używam zawsze jest na skrajne min. i tylko siłą nadmuchu reguluję natężenie chłodzenia, które szału nie robi. TU NA PEWNO MOŻNA BY COŚ POPRAWIĆ. Dramatu nie ma, ale 3 gwiazdki to wszystko, co bym dał.
~Arek naxxos
Kombi 1.0 MPI 75KM 55kW
Klima w przedlift jest na r134a na szczescie, grzanie po 7km w trasie jest tak jak trzeba piekielko, ale ja do roboty mam 3km i dojezdzam zimnym autem. Tu golf iii wygrywal cieplo lecialo po daniu raz na zimnym :)
~mijodl
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Klimatyzacja w największe upały nie do końca daje radę, ale przy normalnych zakresach temperatur działa wystarczająco sprawnie. Ogrzewanie również jest dobre, ale nagrzewanie płynu chłodzącego w mroźne dni trwa bardzo długo.
~Dariusz
Hatchback Facelifting 1.0 TSI 95KM 70kW
Klimatyzacja a szczególnie Sprężarka pracuje głośno! W afbi 2 FL tego nie miałem. W serwisie powiedziano,że ten typ tak ma. Bo mały silnik dostaje duże obciążenie. Na pokładzie dużo elektroniki