Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback (509) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 602 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RAV
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Samochód o tych gabarytach lepiej by się prowadził na większym podwoziu, no ale z jakiegoś powodu zapłaciłem za niego mniej niż porównalne samochody innych marek. Wyciszenie jak dla mnie bez zarzutu.
~banasmaciej@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
W moim mniemaniu wszystko w porządku, przyjemnie sprężysty choć nie twardy. Całkiem dobrze tłumi uderzenia w nierówności choć do liderów w tej dziedzinie pewnie mu brakuje. Mi się podoba.
~MM
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
moim zdaniem zbyt czuły układ wspomagania, przy niewielkim pochyleniu drogi cały czas trzeba kontrować aby utrzymac właściwy tor jazdy, w zimie na śliskiej nawierzchni ABS strasznie kopie w stopę
~Rysiek
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Wynienione amartyzatory ale tylko z tyłu. Przód oryginalny i sprawny !!! Generalnie 1 wieksza wymiana w zawieszeniu po przebiegu 230 tys. Km Niskie koszty napraw.
~Seba
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
miękki i wygodny. czasami za miękki. Za to tani w utrzymaniu. Wymienia się tulejki stabilizatorów i normalna eksploatacja to wymiana klocków z przodu, a bębny z tyłu są wieczne.
~OctavYan
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Całkiem nieźle trzyma się drogi, chociaż nie polecam zbyt gwałtownych manewrów przy wyższych prędkościach. Podczas parkowania okazuje się bardziej poręczna niż niejedno mniejsze auto.
~Stefan
Hatchback 1.9 TDI 130KM 96kW
Układ jezdny - niby twardy ale jednak tapczan - w sytuacjach awaryjnych wychodzą jego niedociągnięcia. Wymieniłem amory na Bilstein B4 i sprężyny nic nie pomogło.
~Młody32
Hatchback 1.8 20v Turbo 150KM 110kW
Układ jezdny - hmmm. Przedni napęd i 150KM, chyba tylko Ford Focus RS w tamtym czasie oferował przednionapędówkę z większą mocą i \"możliwością skręcania\" przy ostrej jeździe ;)
~człowiek_z_podlasia
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
W porównaniu do Lanosa świetnie trzyma się drogi, jazda ekspresówką w okolicach 140km/h nie przeraża zawieszenia. Mogłoby być ciut miększe ale nie można mieć wszystkiego.
~Wolfgrau
Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW
Ogólnie dobrze. Proste zawieszenie, choć nie toporne. Minusem jest to, że na nierównościach wszystko w środku czuć. No ale coś za coś. Bezawaryjność za cenę niższego komfortu.
Skoda Octavia I Hatchback