Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback (509) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 602 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~biedny, zacofany ale ładny i inteligentny
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Wyraźnie czuć i słychać po czym się jedzie i jak szybko, nie jestem chojrakiem i nie jeżdżę nią zbyt szybko ale wydaje mi się, że i tu jest całkiem nieźle. W zasadzie bezawaryjna sprawa tylko trochę głośna.
~Jack Weber
Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW
Dość sztywne zawieszenie ale dobrze trzyma się drogi i cicho pracuje. Podobnie jak z silnikiem poziom trwałości jest na bardzo wysokim poziomie,a w przypadku ewentualnych napraw koszty są śmiesznie niskie.
~elpolacco
Hatchback 1.9 TDI 130KM 96kW
Proste zawieszenie bez kosztownych wielowahaczy jak np. w Passacie czy Audi A4. Idealne do taniej i bezproblemowej jazdy. Dodatko Octavia jest naprawdę miekka, nie to co np. Bora gdzie każdą dziurę odczuwasz.
~moresbyoo
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Bezproblemowy. Nic nie było jeszcze robione od jej kupna. Powoli zużywający się. Auto dobrze trzyma się drogi ze względu na swoje gabaryty, nie ściąga. Kierownica w sposób zadowalający reaguje na każdy ruch.
~kylo
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Komfort na przyzwoitym, przeciętnym poziomie, a prowadzenie przewidywalne. Minus za podatność na boczny wiatr przy większych szybkościach. Poza tym zawieszenie trwałe i proste w naprawach.
~bloter@op.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak dla mnie to trochę zbyt miękko w zakrętach. Astra ma lepsze zawieszenie i pewniej trzyma się drogi. Jak na auto rodzinne wystarczający kompromis pomiędzy komfortem a twardością zawieszenia.
~Stawros
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Zawieszenie twarde, ale o to mi chodziło. Dobrze trzyma się nawierzchni przy większych prędkościach, na mokrej nawierzchni i podczas skrętów. Mankamentem jest trochę głośna praca układu jezdnego.
~pakus
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
skręt BDB zawieszenie + opony 195/65 R15 znakomite na nasze drogi 14000km i nic dopiero raz wymienione drązki stabilizatora no po zimie znów do wymiany będa bo troszke je słychać ale amorki sprawne na 75%
~darek_woj@onet.poczta.pl
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
tulejki wymiana 3razy, opony Matador FATALNE (głośna praca,ścierają się szybko 30tyś.km iprawie łyse - jazda na zimówkach i spokojna - orginalne klocki ham. ) protektor ząbkuje na tyle - wkazdej skodzie
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia I Hatchback
6,3
8,4
10,3
~Neck
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Przy fabrycznych 195/65/15 nie ma rewelacji. Ale na 205/55/16 to juz jest boomba. Różnica nie do poznania. Auto sie klei dosłownie klei do drogi ... Polecam odrazu zmienic przy zakupie :)
Skoda Octavia I Hatchback